12 uzvaru nesošos punktus ar četriem precīziem soda sitieniem
guva Pērsijs Montgomerijs. Divos gadījumos, kad sods tika piešķirts centra
līnijas rajonā, sist uzņēmās viņa gados jaunākais partneris Fransuā Steins.
Pirmais mēģinājums nebija precīzs, toties 62.minūtē Steina precīzais raidījums
no
Tomēr paši regbisti par mača galvenajiem varoņiem atzina nevis punktu guvējus, bet gan DĀR komandas «lielos puišus» — Viktoru Matfīldu, Bekiju Botu un Žuanu Smitu. «Šī līnija nodrošināja lielāko atšķirību starp komandām, sagādājot mums neizsakāmas problēmas,» atzina anglis Bens Kejs.
Dienvidafrikāņi pirmie izvirzījās vadībā un savu pārsvaru atdeva tikai uz īsu brīdi — 3:0, 3:3, 9:3. Vienu reizi angļiem izdevās atvairīt piezemējuma draudus tikai uz pašas ieskaites laukuma līnijas.
Tiesa, otrā puslaika sākumā spēles gaitā iezīmējās lūzuma iespēja — izmantojot DĀR komandas vienīgo kļūdu aizsardzībā, anglis Marks Kueto piezemēja bumbu pie paša stūra karodziņa. Taču spēles videotiesnesis pēc ilgas pārdomu pauzes secināja, ka Kueto kājas bijušas autā vēl pirms bumba skāra zemi. Pēc mača DĀR izlases treneris Džeiks Vaits īpaši uzslavēja Deniju Rosovu, kura izmisīgais tvēriens piespiedis Kueto kļūdīties. Tiesnesis angļiem par labu gan piešķīra soda sitienu, taču Džonija Vilkinsona trāpījums (9:6) palika pēdējais eiropiešu prieka brīdis. Uz karstām pēdām par diviem ar nespeciālista aci nepamanāmiem pārkāpumiem piešķirtie soda sitieni palielināja rezultāta starpību līdz drošam pārsvaram (15:6). Turpinājumā angļiem bieži bija iespēja spēlēt ar bumbu, taču dienvidafrikāņu aizsardzības mūri sadrupināt neizdevās.
«Nedomāju, ka galarezultāts precīzi atspoguļo atšķirību komandu meistarībā. Mums bija labas iespējas otrajā puslaikā, diemžēl svarīgos brīžos ne vienmēr tika pieņemti pareizākie lēmumi. Taču neesmu videotiesnesis, tāpēc nav svarīgi, ko es domāju par epizodi, kurā neieskaitīja piezemējumu,» Anglijas izlases galvenais treneris Braiens Eštons saglabāja pašcieņu un paslavēja savu komandu, kas čempionāta gaitā bija krietni uzlabojusi sniegumu. Tomēr nepietiekami, lai apturētu visu turnīru lieliski aizvadījušo DĀR izlasi.
Arī cīņā par trešo vietu triumfēja dienvidnieki — Argentīnas izlase otro reizi turnīra laikā pārspēja Franciju, turklāt šoreiz ļoti pārliecinoši (34:10). Argentīniešu sniegums un augstā pozīcija noslēguma tabulā apliecināja, ka arī konservatīvo regbija sabiedrību beidzot sasniegušas globalizācijas vēsmas un elite vairs nav noslēgts «džentlmeņu klubiņš». Jo interesantāks solās būt nākamais turnīrs, kas 2011.gadā notiks Jaunzēlandē.
***
DĀR 15(9)
Anglija 6(3)
DĀR: Montgomerijs 12, Steins 3.
Anglija: Vilkinsons 6
***
Pasaules kausa izcīņas laureāti
1987 Jaunzēlande Francija Velsa Austrālija
1991 Austrālija Anglija Jaunzēlande Skotija
1995 DĀR Jaunzēlande Francija Anglija
1999 Austrālija Francija DĀR Jaunzēlande
2003 Anglija Austrālija Jaunzēlande Francija
2007 DĀR Anglija Argentīna Francija