Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Volejbola finālsērijā vadībā izvirzās Lāse-R

Uzvarēs, kam stiprāks raksturs, — tā pirms spēles savējiem teicu, un tā arī notika, Lāse-R galvenais treneris Raimonds Vilde ar sev visai klasisku frāzi raksturoja Latvijas čempionāta pirmo finālspēli, kurā Lāse-R Kuldīgā ar 3:0 pieveica vietējo ELVI. Sērija rit līdz trijām uzvarām. Otrā spēle būs svētdien 16.

00 Rīgā, Olimpiskajā centrā. Kuldīgas vēsturē pirmās zelta komandu spēles tuvums uz volejbolu bija atvilinājis pat lielākos vimbu vērotājus. Lāse-R finālsēriju nāksies aizvadīt bez galvenā libero Mārtiņa Pļaviņa, kura prioritāte šobrīd ir pludmales volejbols un cīņa par olimpisko ceļazīmi, un "augstākie spēki" ir uzlikuši veto klasiskā volejbola spēlēšanai. Zinot, ka serves ir viens no kuldīdznieku trumpjiem, šis veto varēja izšķirt sērijas iznākumu. Bet varēja arī rīdziniekiem pacelt adrenalīna līmeni un uzvaras sliedes nolikt citā virzienā. Spēles gaita1.sets: 2:0, 4:1, 8:4, 9:8, 10:11, 11:15, 17:18, 19:23, 20:25;2.sets: 0:1, 4:1, 5:8, 7:15, 10:15, 14:16, 14:18, 18:20, 21:22, 23:22, 23:24, 26:28;3.sets: 1:0, 4:1, 7:6, 8:9, 9:13, 12:13, 14:16, 15:18, 17:18, 18:23, 20:23, 20:25.Lāse-R ātri tika galā ar fināla drudzi un kuldīdznieku ofensīvu, kā arī uztaustīja vājo punktu ELVI sistēmā — libero. Kā izrādījās, Puķītim planieri joprojām ir sāpīga vieta. Līdz ar to mājinieku pirmo tempu lielgabali klusēja. Turklāt kuldīdznieki, kam tas bija pirmais fināls komandas vēsturē, krietni vairāk kļūdījās. Vēl vienu lūzumu kuldīdznieku noskaņojumā līdz ar Andreja Zavorotnija servēm radīja Toma Šmēdiņa nesavaldība, par ko Lāse dabūja punktu bez spēles, no 3:5 panākot 8:5. Sekoja bloku sērija rīdzinieku izpildījumā, un pārsvars jau bija lielāks par Ventas rumbu — 15:7. Taču vimbas tiek arī augšā pa rumbu — Andrija Ļevčenko un Vjačeslava Grimailova serves (tikai viņi šajā elementā noturēja kanti) atgrieza vadību un cerību, taču pārliecības mājinieku spēlē pietrūka. Saspringtai galotnei punktu ar eisu pielika Romāns Saušs, kas diagonāles pozīcijā lieliski aizstāja Edu. Trešajā setā ELVI pretestība bija vēl vājāka. Un diez kāda tā būtu, ja sastāvā trūktu Ļevčenko?"Jau vērojot iesildīšanos, jutu, ka ziepes būs," spēles laikā iespaidos dalījās ELVI konsultants Jānis Labucks. "Gandrīz visus bija pārņēmusi mandrāža, un daži no tās netika vaļā līdz pat beigām. Ja spēs sakārtot sevi, vēl viss nav zaudēts.""Zaļkalna pieredze palīdzēja viņam labi tikt galā ar libero pienākumiem. Komanda labi ievēroja spēles disciplīnu un bija kā vienots mehānisms. Prieks par to, taču ir paveikta tikai trešdaļa darba," Vilde vēl papildināja pats sevi.TV komentētājs un LU profesors Toms Rostoks pirms mača prognozēja: ja šodien vinnēs Lāse, viņi būs čempioni. Pagaidīsim vismaz līdz trešdienai. Sestdien 18.00 Ozolniekos būs otrā spēle par bronzu starp Biolars un SK Rīga. Sērijā ar 1:0 vadībā ir rīdzinieki.***VolejbolsLatvijas čempionātsFināls. Pirmā spēleELVI/Kuldīga — Lāse-R 0:3 (20:25, 26:28, 20:25). Sērijā 1:0 Lāse-R labā.ELVI: Ļervčenko 15, V.Grimailovs 3, Baiks 11, Balodis 10, J.Šmēdiņš 4, T.Šmēdiņš 5, libero Puķītis; R.Ozoliņš 6,VanagsLāse-R: Atars 5, Saušs 20, J.Grimailovs 15, Zavorotnijs 9 Vensbergsb2, Iecelnieks 10, libero Zaļkalns; I.Ozoliņš, A.CelitānsTiesneši: V.Jankovskis, S.Kurtišs