Rīgā +16 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Ziemas orientieristam Kivleniekam 13.vieta Eiropas čempionātā garajā distancē

Latvijas ziemas orientierists Raivo Kivlenieks piektdien Austrijā notiekošajā Eiropas čempionātā garajā distancē ierindojās 13.vietā, kas ir visu laiku labākais Latvijas sportistu rezultāts kādā no Eiropas čempionāta individuālajām distancēm.

19,5 kilometru distancē par čempionu tika kronēts norvēģis Lāšs Moholdts, kuram Kivlenieks zaudēja desmit minūtes un 52 sekundes.

"Kopumā esmu priecīgs par sniegumu šodien. Visticamāk, desmitnieku nodrošinātu vēlāka starta minūte, neesmu vēl izanalizējis distanci. Noteikti pieļāvu arī kādu varianta kļūdu, bet šodien jutos salīdzinoši labi. Distance bija tiešām smaga gan kāpuma, gan augstkalnes dēļ. Daudzi izstājās, saprotot, ka necīnās par augstām vietām," Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) citē Kivlenieku.

Cits latvietis Nauris Raize ierindojās 23.pozīcijā, čempionam zaudējot 18 minūtes un 12 sekundes.

Tikmēr Jānis Baunis un Nauris Naimanis nebija starp 45 finišu sasniegušajiem sportistiem.

Savukārt sieviešu sacensībās 11 kilometru distancē Latvijas pārstāve Ļubova Pavļukova ierindojās 32.vietā.

Sacensībās jauniešiem līdz 18 gadu vecumam 16.vietu garajā distancē ieguvis Niks Pļaviņš, 22.pozīcijā ierindojās Andris Sarksna, bet 29. finišēja Pauls Alberings.

Tikmēr sacensībās jaunietēm garajā distancē Elizabetei Ločmelei 19.pozīcija, Annai Emīlijai Sutai dalīta 23.vieta, Vilmai Alberingai 25.pozīcija, vietu zemāk finišēja Arta Renāte Rulle, bet 31.vietā ierindojās Monika Baduna.

Savukārt pasaules čempionātā junioriem Jūlija Matvijenko ieguvusi 31., bet Konstantīns Bogdanovs - 34.vietu.

Sestdien paredzētas sacensības stafetē.

Kā zināms, februāra vidū Kivlenieks Krievijā startēja pasaules studentu čempionātā, kur bija ceturtais iedzīšanā, tikai sekundi atpaliekot no goda pjedestāla, sprinta distancē viņš bija septītais, bet masu starta sacensībās palika astotais.

Sezonas sākumā Kivlenieks bija Latvijas biatlona izlases sastāvā, tomēr šajā sporta veidā viņš vēl sacensībās nav piedalījies.