Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Liepāja sagādā pirmo zaudējumu čempionei Ventspils

Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta ietvaros otrdien Liepāja sagādāja pirmo zaudējumu šosezon čempionei Ventspils, bet Latvijas kausa finālistu Skonto un Jelgavas duelis noslēdzās neizšķirti.Kurzemes derbijā vārtus guva brāļi Ikaunieki - Dāvis precīzi sita 12.minūtē, bet Jānis izcēlās 40 minūtes vēlāk, kas Liepājas komandai ļāva tikt pie uzvaras savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0).

Ventspils vienīgo zaudējumu šosezon bija piedzīvojusi Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kad piekāpās Daugavpils Daugavai, bet virslīgas čempionātā tā līdz šim 12 spēlēs bija tikusi pie 12 panākumiem.Šī bija abu vienību otrā savstarpējā spēle šajā sezonā, bet aizraujošā pirmajā mačā ar rezultātu 3:2 pārāki savā laukumā bija Ventspils komandas futbolisti.Pēc gūtajiem vārtiem Jānis Ikaunieks ar desmit precīziem sitieniem nostiprinājies virslīgas rezultatīvāko spēlētāju galvgalī, par trim raidījumiem apsteidzot Ventspils komandas krievu leģionāru Vadimu Jančuku un Vladislavu Gutkovski no Skonto.Tikmēr Skonto savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) ar Jelgavu.Kaut Skonto komanda mačā dominēja, vadībā izvirzoties 58.minūtē pēc Gutkovska sitiena, kompensācijas laikā Jelgavai izdevās panākt neizšķirtu, kad izcēlās Vladislavs Kozlovs.Abi klubi aizvadītajā mēnesī tikās Latvijas kausa izcīņas finālā, kurā pārāki 11 metru sitienu sērijā bija jelgavnieki.Jau vēstīts, ka svētdien Jūrmalas futbolisti atteicās doties laukumā čempionāta paredzētajā cīņā pret Metta/Latvijas Universitāti, tādējādi protestējot pret neizmaksātajām algām. Par notikušo jūrmalniekiem ieskaitīts tehniskais zaujējums. Tāpat nedēļas nogalē divi krievu spēlētāja Alekseja Sapogova gūtie vārti ļāva Jūrmalas Spartaks komandai izbraukumā ar rezultātu 3:1 pārspēt Daugavpili, bet divu Daugavu derbijā Daugavpils spēlētāji izbraukumā ar 1:0 uzveica Rīgas klubu.Turnīra kopvērtējumā pārliecinošu līderpozīciju ar 36 punktiem 13 cīņās saglabājusi Ventspils komanda, kurai ar 28 punktiem seko Skonto un Liepāja, kas aizvadījušas attiecīgi 12 un 13 cīņas. Ceturtā ar 26 punktiem 12 spēlēs ir Daugavpils Daugava, bet pirmo piecinieku ar 19 punktiem 12 cīņās noslēdz Jelgava.Uz sesto vietu ar 12 punktiem 12 mačos pakāpusies Spartaka komanda, tai punktu zaudē Daugavpils, bet vēl par punktu mazāk ir Rīgas Daugavai. Tikmēr astoņus punktus iekrājusi Metta/LU, kurai ar pieciem punktiem seko Jūrmala.Kā ziņots, dienu pirms jaunās sezonas sākuma licencētas startam sacensībās bija astoņas no desmit komandām, jo LFF sākotnēji licences atteica pērnās sezonas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam - Skonto un Daugavpils Daugavai. Skonto komanda pie starta virslīgā sākotnēji netika pielaista nenokārtoto parādsaistību dēļ, bet Daugavai licence netika piešķirta, jo tai nav izveidota kluba struktūrā iekļauta jaunatnes akadēmija. Tomēr dienu pirms čempionāta sākuma LFF Apelācijas komisijas sēdē abu klubu apelācijas tika apmierinātas, tiem tādējādi saņemot kārotās licences.Turnīrā komandas sacentīsies četros apļos.Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja Ventspils komanda, aiz sevis atstājot Skonto un Daugavpils Daugavu. Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus jaunajā sezonā nomainījuši pirmās līgas uzvarētāji - BFC Daugavpils. Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda Metta/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvēju Gulbeni.Tikmēr pēc Liepājas metalurga kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs Liepāja.