Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Austrālijas futbolisti savu līdzjutēju priekšā sasniedz Āzijas kausa finālu

Austrālijas futbola izlase otrdien otro reizi pēc kārtas sasniedza Āzijas kausa izcīņas finālu.Savās mājās notiekošā turnīra pusfināla mačā Austrālijas valstsvienība ar 2:0 (2:0) pieveica Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) izlasi.Abi vārti šajā duelī tika gūti jau pirmo 14 minūšu laikā, kad vispirms jau trešajā minūtē rezultātu pēc sitiena ar galvu atklāja Trents Seinsberijs, bet dažas minūtes vēlāk 2:0 panāca Džeisons Deividsons.

Neilgi pirms tam AAE bija lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, taču Ahmeda Kalila bumba atsitās pret vārtu konstrukciju. Pamatlaika turpinājumā mājiniekiem neradās lielas grūtības nosargāt uzvaru.Līdz ar to Austrāliju sestdien gaida fināls pret Dienvidkoreju, kas Āzijas kausa izcīņā nav spējusi triumfēt kopš 1960.gada.Abas komandas savā starpā tikās jau šī turnīra apakšgrupu sacensībās, kad panākumu ar 1:0 izcīnīja Dienvidkoreja.Tiesa, Austrālija, kas pirms četriem gadiem kļuva par vicečempioni, šī turnīra galveno balvu nav spējusi iegūt ne reizi.Dienvidkoreja, kas pirmdien pusfinālā ar 2:0 uzvarēja Irāku, Āzijas kausa izcīņas finālu tikmēr sasniegusi pirmo reizi kopš 1988.gada.Spēle par trešo vietu notiks piektdien.Āzijas kausa izcīņā kopumā piedalījās 16 izlases. Iepriekšējā turnīrā triumfēja Japāna, kas šoreiz apstājās ceturtdaļfinālā, tajā piekāpjoties AAE.Pirms četriem gadiem turnīrs norisinājās Katarā, kas 2022.gadā uzņems Pasaules kausa izcīņu.