Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Irānas un AAE futbola izlases sasniedz Āzijas kausa ceturtdaļfinālu

Uzvaras arī Āzijas kausa turnīra futbolā otrās kārtas spēlēs ceturtdien guva Irānas un AAE valstsvienības, kvalificējoties sacensību ceturtdaļfinālam.AAE C apakšgrupas otrās kārtas spēlē pamanījās gūt pirmos vārtus jau 14.sekundē un ar 2:1 (1:1) pārspēja Bahreinas izlasi.Rezultātu atklāja Ali Mabhots, kuram tas bija jau trešais precīzais sitiens turnīrā, bet 26.

minūtē izlīdzinājumu pēc stūra sitiena panāca naturalizētais nigērietis Džeisijs Okvunvanne. Tomēr 73.minūtē uzvaru AAE komandai nodrošināja Mohameds Husains.Tikmēr Irāna ar 1:0 (0:0) pārspēja Kataru, vienīgo reizi izceļoties Sardaram Azmonam, kurš precīzi sita 52.minūtē. Zīmīgi, ka neilgi pēc gūtajiem vārtiem Azmonam, kurš ikdienā spēlē Krievijas komandā Kazaņas Rubin, laukumu nācās atstāt savainojuma dēļ.Līdz ar to pēc divām kārtām C grupā Irānai un AAE ir pa sešiem punktiem, tāpēc noslēdzošajā kārtā tās savstarpēji sadalīs vien pirmās un otrās vietas sadalījumu.Kā zināms, no A apakšgrupas pēc divām kārtām vietu ceturtdaļfinālā sev jau garantējušas mājiniece Austrālija un Dienvidkoreja, bet B grupā to pašu paveikusi Ķīna.Āzijas kausa izcīņa, kurā piedalās 16 izlases, Austrālijā ilgs līdz 31.janvārim. Sacensību pašreizējā čempione ir Japāna.Pirms četriem gadiem turnīrs norisinājās Katarā, kas 2022.gadā uzņems Pasaules kausa izcīņu.