Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Otra uzvara pēc kārtas

Pirmie vārti Denisam Ivanovam un Andrejam Perepļotkinam, vārti pēc divarpus gadu pārtraukuma Vītam Rimkum — tāda ir Latvijas valstsvienības bilance pārbaudes spēlē pret Andoru. 2008.gada ievadā mūsu futbolisti guva otro uzvaru pēc kārtas, izbraukumā ar 3:0 pieveicot Pireneju kalnos ieskauto pundurvalstiņu.

Savainojumi Latvijas izlasi atstāja bez pēdējā laikā ierastā uzbrucēju dueta Ģirts Karlsons — Māris Verpakovskis. Viņus aizstāja Rimkus un Perepļotkins. Un sekmīgi, ja reiz abi guva vārtus. Pirmajā puslaikā dominēja Latvijas izlase, jo Vitālijs Astafjevs un Juris Laizāns droši kontrolēja notikumus laukuma vidū. Andrim Vaņinam bija maz darba, bet mūsējie labi izmantoja savas izdevības.Pēc pārtraukuma sākās spēlētāju maiņas, kas līdz ar laukuma lejupslīdošo kvalitāti atstāja iespaidu uz spēli. Otrajā puslaikā krietni lielākas iespējas izcelties bija Andoras izlasei un tikai Aleksandra Koļinko pārliecinošais sniegums, sargājot vārtus, uz tablo noturēja 3:0.«Svarīgi bija gūt ātrus vārtus, lai pretinieki neiesēžas dziļā aizsardzībā. Tas izdevās, līdz ar to arī spēle aizgāja mūsu gultnē,» notikumus Andorā lakoniski komentēja viens no labākajiem vīriem laukumā Kaspars Gorkšs. «Nebiju pat domājis pieslēgties uzbrukumam, kad tika izspēlēta standartsituācija, bet treneris teica, ka jāiet. Gāju un pie tuvā stūra biju laikā. Pirms spēles standartsituācijām veltījām lielu vērību,» kā nejaušu likumsakarību skaidroja pirmo vārtu autors Deniss Ivanovs.«Katra spēle ir ļoti noderīga, jo tā dod iespēju spēlētājiem sevi apliecināt,» Latvijas izlases galveno treneri Alekandru Starkovu priecē katra uzvara. «Šoreiz izdevās pārbaudīt gandrīz visus labākos, kas ir. Pirmais puslaiks izdevās labāks, sanāca daudzas labas kombinācijas. Andoriešu spēles manieri bijām labi izpētījuši. Viņu arsenālā netrūkst arī viltīgu paņēmienu un ir daudz netīras spēles. Mēs bijām tam gatavi un pratām noskaņoties.»Nākamā spēku pārbaude Latvijas izlasei būs Baltijas kausa izcīņa — 30.maijā ar Igauniju un 1.jūnijā ar Lietuvu.***FutbolsPārbaudes spēleAndora — Latvija 0:3 (0:3)Vārtus guva: Ivanovs (10.), Perepļotkins (24.), Rimkus (41.).Andora: Alvaress (Gomess, 46.), Garsija (Andorra, 46.), Eskura (Čema, 46.), Sonazē (Somosa, 85.), T. Lima, I. Lima, Ajala (Valess, 89.), Ijiera, Toskano (Riera, 52.), Himeness (Moreira, 70.), Ruiss (Moreno, 52.).Latvija: Vaņins (Koliņko, 46.), Kļava (Kačanovs, 46.), Stepanovs, Ivanovs, Gorkšs (Zirnis, 58.), Višņakovs (Žigajevs, 58.), Laizāns, Astafjevs, Soloņicins (Rubins, 58.), Perepļotkins (Verpakovskis, 66.), Rimkus (Butriks, 66.).