Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - Ventspils ar 2:1 uzvar Norvēģijas Brann, zaudē divu spēļu summā

Spēcīgā lietusgāze pirmā puslaika beigās un otrā sākumā pavadīja izšķirošos notikumus FK Ventspils un SK Brann futbolistu divcīņā UEFA Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē. Lai arī ventspilnieki gandrīz visu spēli aizvadīja skaitliskajā mazākumā, Norvēģijas čempioni tika uzvarēti. Diemžēl rezultāts 2:1 trešajā kvalifikācijas kārtā ļāva iekļūt Brann futbolistiem, kuriem uzvaru divu spēļu summā deva izbraukumā gūti vārti.

Pirmajā spēlē Norvēģijā piedzīvotais zaudējums un sava laukuma priekšrocības lika spēli aktīvāk sākt ventspilniekiem, kas tūdaļ pēc austriešu tiesneša Frica Stūlika pirmās svilpes pārņēma iniciatīvu. To vārtu guvumā jau spēles sestajā minūtē pārvērta pirmajā spēlē diskvalifikācijas dēļ nespēlējušie futbolisti — Vīts Rimkus atmeta bumbu Zurabam Mentešašvili, kurš ar spēcīgu sitienu raidīja bumbu tālajā stūrī un izlīdzināja rezultātu divu spēļu summā. Kamēr Brann futbolisti izskatījās nedaudz apjukuši, mājnieki turpināja aktīvi veidot uzbrukumus, līdz spēles 15.minūtē spēles tiesnesis pārsteidza visus, vispirms parādot Zurabam Mentešašvili dzelteno, bet pēc brīža, par pārāk aktīvu diskutēšanu, arī sarkano kartīti. Pirmā puslaika sākumā uznākušo lietusgāzi veiksmīgāk izmantoja mājnieki — uzbrukuma smailē tika izvirzīts Vīts Rimkus, kurš nekļūdīgi raidīja bumbu garām pretinieku vārtsargam Opdalam.

Brann galvenais treneris Mons Ivars Mjelde pārtraukumā veica divas spēlētāju maiņas, kuras izrādījās veiksmīgas, jo tieši no rezervistu soliņa pieceltais Bjornsons otrā puslaika sākumā pēc stūra sitiena atguva vienus vārtus, panākdams Brann labvēlīgo 1:2. Panākuma iedvesmoti, Norvēģijas čempioni pārņēma spēles iniciatīvu, liekot mazākumā esošajiem ventspilniekiem vairāk aizsargāties nekā domāt par uzbrukumu veidošanu. Tikai tuvojoties spēles beigām, FK Ventspils futbolistiem izdevās izveidot vairākus vārtu gūšanas momentus, taču ne Rimkum, ne Zangarejevam neizdevās raidīt bumbu Brann vārtos.

"Šodien aizvadījām labu spēli," par spīti izkrišanai no Čempionu līgas atzina FK Ventspils galvenais treneris Romāns Grigorčuks. "Parādījām spēcīgu futbolu. Manuprāt, tieši vārds "spēcīgs" to vislabāk raksturo. Ar to gan nepietika, tāpēc arī esmu sarūgtināts. Tiesa, tāds būšu tikai šodien — no rītdienas atkal koncentrēsimies Latvijas Virslīgai."

"Otrajā puslaikā mums vajadzēja paātrināt spēli, jo pretinieki spēlēja mazākumā," divu maiņu izdarīšanu pārtraukumā skaidroja Mons Ivars Mjelde. "Protams, esmu apmierināts. Zinājām, ka FK Ventspils labi spēlē savā laukumā, tāpēc esmu priecīgs, ka guvām šos vārtus. Neizskatījāmies tik svaigi kā pretinieki, jo mums sestdien bija spēle Norvēģijas čempionātā. Jāatzīst, ka veiksme bija mūsu pusē, jo ventspilnieki neizmantoja vairākas labas vārtu gūšanas izdevības."

Tagad Brann jau var sākt gatavoties spēlēm pret Marseļas Olympique.