Čempionāta atklāšanas mačā plkst.19 pēc Latvijas laika Varšavā tiksies viena no turnīra mājiniecēm Polija un Grieķija, bet plkst.21.45 otrajā A apakšgrupas pirmās kārtas cīņā Vroclavā sacentīsies Krievija un Čehija.
Nākamajās trīs dienās pirmās kārtas cīņas aizvadīs arī pārējo trīs apakšgrupu komandas, kur B grupā sacenšas Nīderlande, Dānija, Vācija un Portugālē, C grupā kopā spēlē esošā kontinenta un pasaules čempionvienība Spānija, kā arī Itālija, Īrija un Horvātija, bet D grupā sacenšas otra turnīra mājiniece Ukraina kopā ar Zviedriju, Franciju un Angliju.
Pēc viena apļa turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās vienības, bet finālspēle paredzēta 1.jūlijā. Atšķirībā no Pasaules kausa finālturnīra Eiropas čempionātā jau kopš 1984.gada netiek aizvadīta spēle par trešo vietu.
Visas spēles pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls, turklāt 27 no 31 spēles būs iespējams vērot tiešraidē.
Ar Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) zīmi šis būs 14.Eiropas čempionāta finālturnīrs, bet divās valstīs vienlaicīgi sacensības notiek trešo reizi. Pirmo reizi divām valstīm turnīrs tika uzticēts 2000.gadā, kad kontinenta spēcīgākās izlases sacentās Nīderlandē un Beļģijā, bet pirms četriem gadiem turnīru uzņēma Austrija un Šveice.
Sacensības risināsies Polijas pilsētās Varšavā, Poznaņā, Vroclavā un Gdaņskā, kā arī Ukrainas pilsētās Kijevā, Harkovā, Ļvovā un Doņeckā. Sekojot pagājušā čempionāta praksei, katras grupas izspēle norisināsies divos stadionos.
Seši no astoņiem stadioniem tika uzcelti no jauna, bet Poznaņas un Harkovas futbola mītnes piedzīvojušas ievērojamus rekonstrukcijas darbus.
Tikmēr no Ukrainā bāzētajiem stadioniem lielākais ir Kijevas olimpiskais stadions (60 000 skatītāju vietas), kur bez trim D apakšgrupas mačiem notiks arī viena ceturtdaļfināla cīņa un turnīra fināls. Tikmēr Doņeckas stadions (50 000 skatītāju vietas) bez pārējām trim D grupas spēlēm uzņems ar vienu ceturtdaļfināla un vienu pusfināla maču.
No turnīrā startējošajām 16 komandām 12 spēlēja arī finālturnīrā pirms četriem gadiem. Šogad spēcīgāko izlašu sabiedrībā atgriezušās Anglijas un Dānijas izlases, kuras pēdējo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja 2004.gadā. Tikmēr Īrijas izlase finālturnīram kvalificējusies otro reizi un pēc 24 gadu pārtraukuma, kamēr Ukraina kā neatkarīga valsts piedzīvo savu debiju Eiropas spēcīgāko izlašu sabiedrībā.
Pēc uzvaras 2008.gada Eiropas čempionātā un 2010.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā Spānijas izlase var kļūt par pirmo nacionālo futbola vienību vēsturē, kas uzvarējusi trīs galvenajos starptautiskajos turnīros pēc kārtas. Tāpat līdz šim neviena izlase nav pratusi uzvarēt divos Eiropas čempionātos pēc kārtas.
Turnīra pastāvēšanas laikā finālā spēlējušas 12 dažādas komandas, no kurām pie titula vismaz vienu reizi tikušas deviņas. Nopelniem bagātākā ar trim kontinenta čempionu tituliem ir Vācijas izlase, bet Spānijas un Francijas vienības par labākajām kļuvušas divas reizes. Pa vienai reizei galveno trofeju virs galvas cēlušas PSRS, Čehoslovākijas, Itālijas, Nīderlandes, Dānijas un Grieķijas izlases.
Savukārt spēlētāju individuālo sasniegumu ziņā joprojām nepārspēts ir tagadējais UEFA prezidents Mišels Platinī, kurš 1984.gadā Francijas izlases labā turnīra gaitā guva deviņus vārtus. Kopš tā gada nevienā turnīrā viens futbolists nav pratis gūt vairāk par pieciem vārtiem.