Rīgā +17 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Ševčenko noslēdz spožo karjeru Ukrainas izlasē

Pēc Ukrainas futbola izlases izstāšanās no Eiropas čempionāta finālturnīra par karjeras beigšanu valstsvienībā otrdien paziņoja tās ilggadējais līderis Andrijs Ševčenko.

Ukrainas izlase, kas ir viena no turnīra mājiniecēm, otrdien D apakšgrupas pēdējās, trešās, kārtas spēlē ar 0:1 (0:0) zaudēja Anglijai, taču vietas nodrošināšanai ceturtdaļfinālā komandai bija nepieciešama tikai uzvara.

Ševčenko ceļgala traumas dēļ nevarēja šo spēli uzsākt savas komandas sākumsastāvā, taču laukumā uz maiņu devās 70.minūtē, atlikušajā laikā no skatītājiem izpelnoties nemitīgas gaviles.

"Šī bija mana pēdējā oficiālā spēle izlasē," pēc mača paziņoja 35 gadus vecais Kijevas "Dinamo" kluba uzbrucējs. "Mazliet vēlāk noorganizēšanu atvadu spēli, lai atvadītos no līdzjutējiem. Pašlaik vienkārši vēlos doties mājās, apskaut savus bērnus un noskūpstīt sievu."

Spēlētāja karjeras laikā Ševčenko piecas reizes kļuvis par Ukrainas čempionu, vienreiz triumfējis Itālijas čempionātā, kā arī reizi kļuvis par UEFA Čempionu līgas uzvarētāju.

Ukrainas izlases rindās uzbrucējs 111 spēlēs guva 48 vārtus, kas viņu padara par valsts izlases visu laiku rezultatīvāko spēlētāju.

Šīgada Eiropas čempionāta finālturnīrā Ševčenko izcēlās ar diviem precīziem raidījumiem.
"Ceru, ka līdzjutēji ir palikuši apmierināti ar mūsu sniegumu. Šai komandai ir gaiša nākotne," piebilda Ševčenko.