Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 26. decembris
Megija, Dainuvīte, Gija

Spānija un Portugāle neuzvar pastarītes, tomēr iekļūst PK astotdaļfinālā

Portugāles un Spānijas futbola izlases pirmdien Pasaules kausa pēdējos grupu turnīra mačos spēlēja neizšķirti pret B grupas pastarītēm Irānu un Maroku, tomēr spēja sasniegt astotdaļfinālu.

Portugāles valstsvienība ar rezultātu 1:1 (1:0) cīnījās neizšķirti pret Irānu, vienīgos vārtus gūstot Rikardu Kvarežmam un Karimam Ansarifardam, savukārt Spānija ar rezultātu 2:2 (1:1) spēlēja neizšķirti pret Maroku. Spānijas izlases rindās ar vārtu guvumu izcēlās Isko un Jago Aspass, bet Marokas sastāvā vārtus guva Kalids Butaibs un Jusefs En-Nesiri.

Līdz ar to B grupā pirmajā vietā ar pieciem punktiem trīs spēlēs finišēja Spānija, bet tikpat punktus sakrāja Portugāle, kas ieņem otro vietu. Tikmēr Irāna tika pie četriem punktiem, bet Maroka palika pēdējā grupā ar vienu punktu.

Portugāles izlases sastāvā 45.minūtē ar skaistu sitienu vārtus guva Kvarežma, bet otrajā puslaikā portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu nerealizēja 11 metru sitienu. Spēles izskaņā Irāna nopelnīja 11 metru sitienu, ko otrajā kompensācijas laika minūtē realizēja Karims Ansarifards. Irāna vēl otrā puslaika kompensācijas laika izskaņā metās uz priekšu, cenšoties izraut uzvaru, taču tas neizdevās, astotdaļfinālā tiekot Portugālei.

Pašreizēja Eiropas čempione Portugāle septīto reizi piedalās Pasaules kausa finālturnīrā, labāko sasniegumu gūstot 1966.gadā, kad izcīnīja trešo vietu. Tāpat 2006.gadā portugāļi palika ceturtie, bet iepriekšējās planētas meistarsacīkstēs 2014.gadā neizkļuva no apakšgrupas. Krievijā Portugālei ir piektais Pasaules kausa finālturnīrs pēc kārtas.

Portugāle Pasaules kausa kvalifikācijā spēlēja vienā grupā ar Latviju, izcīnot uzvaras ar 4:1 un 3:0.

Tikmēr Irāna Pasaules kausa finālturnīros piedalās piekto reizi, debiju piedzīvojot 1978.gadā, taču startējot arī pirms četriem gadiem Brazīlijā. Ne reizi nav izkļuvusi no apakšgrupas, allaž sacensības beidzot jau priekšsacīkstēs - 12 cīņās izcīnīta viena uzvara, trīs reizes spēlēts neizšķirti un astoņos mačos ciesti zaudējumi.

Otrā mačā Marokas valstsvienības rindās 14.minūtē rezultātu atklāja Butaibs, bet Isko 19.minūtē panāca neizšķirtu. Spēles turpinājumā rezultāts ilgu laiku saglabājās nemainīgs, tomēr Maroka spēja panākt pārsvaru, kad ar vārtu guvumu 81.minūtē izcēlās uz maiņu nākušais En-Nesiri.

Spānijai gan izdevās izglābties, jo Aspasa precīzais sitiens otrā puslaika kompensācijas pirmajā minūtē palīdzēja spāņiem izcīnīt punktu un iekļūt astotdaļfinālā.

Kā vēstīts, Spānijas izlase tikai dienu pirms Pasaules kausa finālturnīra sākuma negaidīti no favorītes izlases galvenā trenera amata atstādināja Hulenu Lopetegi, bet viņa vietā tika iecelts valstsvienības sporta direktors Fernando Jerro.

Spānija piedalās savā 15. Pasaules kausa finālturnīrā, šajās sacensībās startējot ikreiz kopš 1978.gada. Lielākais panākums gūts 2010.gadā, kļūstot par pasaules čempioniem, bet pirms četriem gadiem nespējot izkļūt no apakšgrupas. Sešas reizes bijusi labāko astotniekā.

Maroka Pasaules kausa finālturnīrā piedalās piekto reizi, bet pirmo kopš 1998.gada. Labākais sasniegums gūts 1986.gadā, kad tika sasniegts astotdaļfināls. Pasaules kausa finālturnīros aizvadījusi 13 spēles, taču guvusi tikai divas uzvaras.

Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.

Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalās pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startē trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro un uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem. Pirmajās trīs spēļu dienās, pateicoties šais sistēmai, tika nozīmēti divi 11 metru soda sitieni.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Uz finālturnīru ir devušies pārsvarā visi vadošie planētas futbolisti. Sacensībās savas valstis pārstāvēs šī brīža trīs lielākās zvaigznes pasaules futbolā - Neimars (Brazīlija), Krištianu Ronaldu (Portugāle) un Lionels Mesi (Argentīna).

Tituliem bagātā komanda Pasaules kausa izcīņu vēsturē ir Brazīlija, kas prestižajā turnīrā kopumā triumfējusi piecas reizes. Tikmēr ar četriem tituliem seko Vācija un Itālija, kas šim turnīram nemaz nekvalificējās. Vēl divus titulus ir izcīnījusi Argentīna un Urugvaja.

Pašreizējā Pasaules kausa īpašniece ir Vācija, kamēr Brazīlija pēdējo reizi sacensībās uzvarēja 2002.gadā.

Pasaules kausa visu laiku labākais vārtu guvējs ir vācietis Miroslavs Kloze, kurš izcēlies ar 16 vārtu guvumiem, bet slavenā brazīlieša Ronaldu kontā ir 15 precīzi sitieni. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem rezultatīvākais ir cits Vācijas futbolists Tomass Millers, kurš guvis desmit vārtus un šajā finālturnīrā, spēlējot rezultatīvi, var uzlabot savas pozīcijas visu laiku izcilāko vārtu guvēju sarakstā.

Tikmēr vienīgais futbolists, kurš savas karjeras laikā ir izcīnījis trīs Pasaules kausus, ir leģendārais brazīlietis Pele. Līdz šim nevienam citam spēlētajam neko līdzīgu nav izdevies atkārtot. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem neviens nav ieguvis vairāk par vienu trofeju.

Irānas izlases sastāvs - Alireza Beiranvands, Madžids Hoseini, Morteza Puraligandži, Ramins Rezaejans, Esans Hadži Safi, Saeids Ezatolahi, Madi Taremi, Vahids Amiri, Omids Ebrahimi, Alireza Džahanbakšs, Sardars Azmuns.

Portugāles izlases sastāvs - Ruī Patrīsiu, Sedriks Suarešs, Žuzē Fonte, Pepe, Rafaels Gerreiru, Žuāu Māriu, Viljams Karvaļu, Adrjēns Silva, Rikardu Kvarežma, Krištianu Ronaldu, Andrē Silva.

Spānijas izlases sastāvs - Davids de Hea, Žordi Alva, Žerārs Pikē, Dani Karvahals, Serhio Ramos, Tiagu Alkantara, Serhio Busketss, Andress Injesta, Isko, Davids Silva, Djegu Kosta.

Marokas izlases sastāvs - Munirs Mohamedi, Ahrafs Hakimi, Romēns Saiss, Nabils Dirars, Manuels da Kosta, Karims el Ahmadi, Hakims Zijehs, M'bareks Busufa, Juness Belhanda, Nordins Amrabats, Kalids Butaibs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi