Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

UEFA ČL: Barcelona zaudē Minhenē, bet sasniedz finālu

UEFA Čempionu līgas futbolā finālu kā pirmā otrdien sasniedza Spānijas komanda _Barcelona._Turnīra pusfināla atbildes spēlē Barcelona izbraukumā ar 2:3 (2:1) piekāpās Vācijas čempioniem Minhenes Bayern, taču divu spēļu summā triumfēja ar 5:3. Spānijas komanda iepriekš visos turnīros nebija zaudējusi 18 spēlēs pēc kārtas, pēdējās septiņās no tām nezaudējot arī nevienus vārtus.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē pagājušajā nedēļā Barselonā pārāki ar 3:0 bija mājinieki.Bayern klubam izdevās nedaudz atjaunot intrigu, kad jau septītajā minūtē precīzs bija Minhenes komandas marokāņu aizsargs Medhi Benatija. Zīmīgi, ka pirms tam Barcelona bumbu savos vārtos bija pamanījusies neielaist 645 minūtes. Tas nozīmēja, ka Vācijas flagmanim bija nepieciešami vēl divi gūti vārti, lai ar Barcelona vienību jau atrastos līdzvērtīgās pozīcijās. Tiesa, notika pretējais, jo ar diviem vārtu guvumiem atbildēja Spānijas klubs – vārtus 15. un 29.minūtē gūstot brazīlietim Neimaram.Pēc šāda pavērsiena Bayern izredzes otro reizi pēdējo trīs gadu laikā iekļūt UEFA Čempionu līgas finālā kļuva par niecīgām. Tomēr mājinieki nepadevās, jo 59.minūtē Polijas uzbrucējs Roberts Levandovskis panāca izlīdzinājumu, bet 15 minūtes vēlāk Minhenes klubu no jauna vadībā izvirzīja Tomass Millers. Tiesa, mājiniekiem tomēr neizdevās radīt brīnumu, kā rezultātā nācās noslēgt savu UEFA Čempionu līgas sezonu.Pieredzējušais Barcelona pussargs Ksavi Ernandess otrdien kļuva par pirmo futbolistu UEFA Čempionu līgas vēsturē, kurš kopumā šajā turnīrā nospēlējis 150 spēles.Barcelona pēdējo reizi UEFA Čempionu līgas finālā spēlēja 2011.gadā, kad arī tika pie trofejas.Bayern vienībai šis ir ceturtais UEFA Čempionu līgas pusfināls pēc kārtas. Spānijas klubam Madrides Real tas izdevies piecus gadus pēc kārtas, bet rekordiste ar sešiem pusfināliem pēc kārtas ir tieši _Barcelona._Abas vienības kopš 1996.gada tikušās desmitreizes. Pirms šī gada pusfināla pirmā mača abas komandas pēdējo reizi tikās 2012./13.gada sezonā Čempionu līgas pusfinālā, kad Bayern sasniedza čempionāta rekordu - lielākā rezultāta starpība pusfināla spēļu summā. Vācijas klubs vispirms pie sevis mājās ar 4:0 pieveica Spānijas grandu, bet atbildes spēlē izbraukumā bija pārāks ar 3:0, divu spēļu summā uzvarot ar 7:0.Tikai divos no desmit dueļiem ir uzvarējis katalāņu klubs, sešas reizes triumfējuši Bayern futbolisti, bet divās spēlēs fiksēts neizšķirts.Kā zināms, Bayern pusfinālā iekļuva divu spēļu summā ar 7:4 uzvarot Porto vienību no Portugāles. Lai gan pirmajā vienību tikšanās reizē vācu klubs piekāpās ar 1:3, tomēr otrajā cīņā Porto tika sagrauts ar 6:1. Šajā mačā Bayern izdevās uzstādīt jaunu UEFA Čempionu līgas rekordu - tas kļuva par pirmo klubu šī turnīra izslēgšanas spēļu vēsturē, kas pirmā puslaika laikā spējis gūt piecus vārtus.Savukārt Barcelona ceturtdaļfināla atbildes mačā savā laukumā ar 2:0 apspēlēja Francijas čempionus Parīzes Saint-Germain (PSG), divu maču summā triumfējot ar pārliecinošo 5:1.Bayern komandas galvenais treneris ir Hoseps Gvardiola, kurš Barcelona vienību vadīja no 2008. līdz 2012.gadam.Jau ziņots, ka pirmajā pusfināla spēlē Itālijas čempione Turīnas Juventus ar 2:1 (1:1) savās mājās guva uzvaru pār pašreizējo turnīra čempioni Madrides Real no Spānijas.Finālā iekļūs uzvarētājs divu spēļu summā. Juventus un Real atbildes spēle notiks 13.maijā.Savukārt UEFA Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.