Panākums ļāvis Urugvajai ieņemt otro vietu D grupā, kas garantē vietu izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka neizšķirta gadījumā otrā vieta pienāktos Itālijai, kas otro Pasaules kausa finālturnīru pēc kārtas nav spējusi pārvarēt grupu turnīra stadiju.
Tikmēr otrajā grupas duelī Kostarika cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) pret Angliju, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā. Līdz ar to astotdaļfinālā Kostarika spēkosies ar C grupas otro spēcīgāko izlasi, bet Urugvaja cīnīsies ar C apakšgrupas pirmās vietas īpašnieci.
Vienīgos vārtus spēles 81. minūtē guva Urugvajas izlases kapteinis Djego Godins.
Pirmajās minūtēs laukumā valdīja diezgan rupja cīņa abu komandu izpildījumā, tomēr tiesnesis reti kādā no situācijām saskatīja noteikumu pārkāpumu. Pirmā bīstamā situācija mačā radās septītajā minūtē, kad Urugvajas izlases centrējums itāļu soda laukumā radīja apjukumu pretinieku aizsargos. Kopumā spēle iesākās nervozi, gan Itālijai, gan Urugvajai apzinoties cīņas cenu. Mača 12.minūtē Andrea Pirlo izpildīto brīvsitienu ar pūlēm atvairīja Fernando Muslera. Puslaika otrajā pusē abas puses mēģināja meklēt robus pretinieku aizsardzībā, taču nesekmīgi. Savukārt pirmo dzelteno kartiņu 22.minūtē par rupjību saņēma itāļu uzbrukuma līderis Mario Balotelli.
Mača 30. minūtē labā pozīcijā nokļuva aizvadītās sezonas rezultatīvākais A sērijas spēlētājs Čiro Imobili, tomēr uzbrucēja sitiens lidoja krietni pāri urugvajiešu vārtu konstrukcijai. Divas minūtes vēlāk pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja parādījās Urugvajai, kad Luiss Suaress nokļuva aci pret aci ar Džanluidži Bufonu, vārtsargu nespējo pārspēt no asa leņķa. Puslaika izskaņā lielākās teritoriālais pārsvars piederēja Dienvidamerikas izlasei, itāļiem veidojot retus pretuzbrukumus.
Otrā puslaika pirmajās sekundēs dzelteno kartiņu par neatļautu izklupienu saņēma Egidio Arevalo Rioss. Pēcāk turpinājās asa, nereti pat rupja cīņa. 54. minūtē Kristians Rodrigess nokļuva teicamā pozīcijā, lai atklātu spēles rezultātu, taču sita garām. Tikmēr divas minūtes vēlāk Itālija palika mazākumā, Klaudio Markisjo veica ļoti rupju izklupienu pret Riosu. Savukārt 65. minūtē Bufons apliecināja savu meistarību arī pēc Suaresa sitiena no aptuveni 12 metriem. Turpinājumā pamatīgi pieauga Urugvajas izlases pārsvars, kas attaisnojās 81. minūtē, kad Urugvaja guva vārtus. Pēc standartsituācijas ar galvu precīzs bija centra aizsargs Godins. Tādējādi atlikušajās minūtēs itāļiem mazākumā bija jāgūst vismaz vieni vārti, lai kvalificētos astotdaļfinālam, ko Itālija gan nespēja izdarīt, liekot punktu finālturnīram.
Kā ziņots, pirmajā kārtā potenciālā apakšgrupas pastarīte Kostarika ar 3:1 uzveica Urugvaju, bet Itālija ar 2:1 pārspēja Angliju. Savukārt otrajā kārtā Kostarika ar 1:0 pieveica arī Itāliju, bet Urugvaja ar 2:1 uzveica Angliju.
Urugvajas izlases sastāvs - Fernando Muslera, Martins Saseress, Alvaro Pereira (Kristians Stuani, 63.min.), Djego Godins, Hosē Marija Himeness, Egidio Arevalo Rioss, Kristians Rodrigess (Gastons Ramiress, 78.min.), Nikolass Lodeiro (Maksi Pereira, 45.min.), Alvaro Gonsaless, Edisons Kavani, Luiss Suaress.
Itālijas izlases sastāvs - Džanluidži Bufons, Andrea Barzalji, Džordžo Kjelīni, Leonardo Bonuči, Klaudio Markisjo, Mateo Darmjans, Matia De Kiljo, Marko Verati (Tjagu Mota, 75.min.), Andrea Pirlo, Čiro Immobile (Antonio Kasāno, 71.min., Mario Balotelli (Marko Parolo, 45.min.)
Tikmēr otrajā D grupas spēlē Kostarika cīnījās neizšķirti 0:0 pret zvaigžņoto Angliju.
Jau spēles otrajā minūtē vadībā varēja izvirzīties Kostarika, kad Džoela Kempbela sitiens ar rikošeta palīdzību lidoja gar pašu angļu vārtu stabu, vārtsargam Benam Fosteram neizkustoties no savas pozīcijas. Pēcāk teritoriālu pārsvaru savās rokās pārņēma Anglija, taču pretinieki traucējai tai veiksmīgi ievadīt pozicionālus uzbrukumus, aktīvi presingojot angļus. 12.minūtē angļa Daniela Staridža tālsitiens lidoja tikai nedaudz garām sāncenšu vārtiem, rezultātam saglabājoties nemainīgam. 23.minūtē Kostarika teju izvirzījās vadībā, kad Selso Vorhesa sitiens norībināja angļu vārtu pārliktni. Savukārt trīs minūtes vēlāk Staridžs no vārtu priekšas nespēja pārspēt Keiloru Navasu. Tikmēr 43.minūtē angļi uzsāka pamatīgu ofensīvu, Rosam Bārklijam nespējot noslēgt vienu no uzbrukumiem rezultatīvi.
Otrā puslaika piektajā minūtē savainojumā pēc sadursmes iedzīvojās Kostarikas vārtsargs Navass, tomēr futbolists spēja turpināt cīņu. 53.minūtē Bārklijs saņēma brīdinājumu par bīstamu spēli. Pēcāk spēle abu komandu starpā izlīdzinājās, joprojām reti apdraudot pretinieku sargātos vārtus. 65.minūtē kārtējo iespēju gūt vārtus neizmantoja Staridžs, bumbai lidojot gar pašu vārtu stabu. Pamatlaika izskaņā abām izlasēm bija lieliskas iespējas, lai izrautu uzvaru, taču neviena no komandām to nespēja, dalot cīņā punktus uz pusēm.
Līdz ar to D grupā Kostarika ar septiņiem punktiem ir pirmā, bet otrā ar sešiem punktiem ir Urugvaja. Itālijai tikusi pie trīs punktiem, bet viens punkts ir Anglijai.
Kostarikas izlases sastāvs - Keilors Navass, Džiankarlo Gonsaless, Rojs Millers, Kristiāns Gamvoa, Oskars Duarte, Žuniors Diass, Braiens Ruiss, Rendels Vreness (Kristiāns Volanjoss, 59.min.), Jelcins Teheda, Selso Vorhess, Džoels Kempbels (Marko Urenja, 65.min.)
Anglijas izlases sastāvs - Bens Fosters, Fils Džounss, Kriss Smolings, Gerijs Keihils, Lūks Šovs, Džeks Vilšīrs (Stīvens Džerārds, 72.min.), Džeimss Milners, Frenks Lempards, Ross Bārklijs, Adams Lalana (Rahīms Stērlings, 62.min.), Daniels Staridžs.
Savukārt plkst.23 trešās kārtas cīņas sāks C grupas vienības.
Jau astotdaļfinālu sasniegusī Kolumbija Kujabas pilsētā sacentīsies ar Japānu, bet Fortalezā Grieķija tiksies ar Kotdivuāra.
Šīs grupas kopvērtējumā pašlaik seši punkti ir Kolumbijai, trīs punkti ir Kotdivuāras kontā, bet pa punktam ieguvušas Grieķija un Japāna, kuras gan abas saglabā izredzes uz izslēgšanas turnīru.
Kā ziņots, pirms tam pirmajā kārtā Kolumbija ar 3:0 pārspēja Grieķiju, bet Kotdivuāra ar 2:1 uzveica Japānu, savukārt otrajā kārtā Kolumbija ar 2:1 uzvarēja arī Kotdivuāru, bet Japāna un Grieķija cīnījās neizšķirti 0:0, kaut Āzijas futbolisti ilgstoši cīnījās vairākumā.
Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.
Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.
Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.
Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.