Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Blackhawks 13.reizi iekļūst Stenlija kausa izcīņas finālā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Čikāgas Blackhawks sestdien pārspēja Anaheimas Ducks un iekļuva Stenlija kausa izcīņas finālā.

Blackhawks izšķirošajā - septītajā - cīņā izbraukumā ar 5:3 (2:0, 2:1, 1:2) pārspēja Ducks hokejistus, ar 4-3 triumfējot sērijā līdz četrām uzvarām.

Viesu komanda pēc nospēlētām gandrīz 34 minūtēm jau bija vadībā ar 4:0. Mača rezultātu trešajā minūtē atklāja Blackhawks kapteinis Džonatans Tēvzs, bet deviņas minūtes vēlāk hokejists guva savus otros vārtus šajā mačā, realizējot vairākuma izspēli. Otrajā periodā precīzu raidījumu uz mājinieku vārtiem izdarīja gan Brendons Sāds, gan slovāks Marians Hosa. Otrā perioda 19.minūtē Ducks vienus vārtus atguva, kad viesu vārtsargu pārspēja Raiens Keslers.

Arī trešā perioda sākumā Ducks spēja gūt vārtus, kad 2:4 panāca Korijs Perijs. Tiesa, nepilnas divas minūtes vēlāk atkal trīs vārtu pārsvaru Blackhawks vienībai nodrošināja Brents Sībruks, realizējot skaitlisko vairākumu. 42 sekundes līdz spēles pamatlaika beigām Mets Beleskijs guva trešos vārtus Ducks hokejistiem, taču ar to nepietika, lai uzvarētu gan šajā spēlē, gan visā Rietumu konferences fināla sērijā.

"Katrā Rietumu konferences finālsērijas mačā abas komandas bija ļoti tuvu uzvarai. Tā, iespējams, bija sīvākā sērija, kurā esmu piedalījies," atzina Blackhawks galvenais treneris Džoels Kvīnvils. "Pirms sestās spēles bijām piedzīvojuši smagu zaudējumu, taču spēlētāji nepadevās un nezaudēja cīņas garu."

Par spēles spožāko zvaigzni tika atzīts pirmo divu vārtu autors Tēvzs, bet otrā spožākā zvaigzne bija Patriks Keins, kam šajā duelī trīs rezultatīvas piespēles.

"Vienkārši centāmies klausīt trenera norādījumos un radīt sarežģītas situācijas Ducks hokejistiem," pauta Tēvzs. "Viņi vairāk uzbruka, taču mēs ļoti labi nospēlējām aizsardzībā."

Kā zināms, Stenlija kausa izcīņas finālā Blackhawks tiksies ar labāko Austrumu konferences komandu Tampabejas Lightning, kas sērijā līdz četriem panākumiem piektdien ar 4-3 uzvarēja Ņujorkas Rangers.