Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Blues hokejisti Winter Classic mačā lietū uzvar Blackhawks komandu

Sentluisas Blues Nacionālās hokeja līgas (NHL) tradicionālajā Winter Classic spēlē zem klajas debess lietainos laikapstākļos ar 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pārspēja Čikāgas Blackhawks.

Kā vēsta NHL, Winter Classic mačs bija izpārdots un klātienē to vēroja 46 556 skatītāji. Šī gada "Ziemas klasika" norisinājās Busch stadionā, kur mājvieta ir Amerikāņu beisbola augstākās līgas (MLB) komandai Sentluisas Cardinals.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās Vladimirs Tarasenko.

Mača rezultātu jau spēles otrajā minūtē atklāja Čikāgas komandas aizsargs Mihals Kempnijs, kura no zilās līnijas mestā ripa pēc rikošeta atrada ceļu vārtos. Savukārt otrā perioda astotajā minūtē Blues uzbrucējs Patriks Berglunds vārtu priekšā tika pie atlēkušās ripas, raidot to vārtos un panākot izlīdzinājumu. Trešās trešdaļas astotajā minūtē Sentluisas hokejistiem izdevās izsildot trijatā pret vienu Blackhawks aizsargu, pretuzbrukumu ar precīzu metienu vārtos noslēdzot Tarasenko.

Nepilnas divas minūtes vēlāk Tarasenko pēc precīzas saspēles pretinieku aizsardzības zonā panāca jau 3:1. Tuvojoties pamatlaika beigām, Čikāgas vienība nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un spēles priekšpēdējā minūtē Aleksandrs Stīns raidīja ripu tukšos vārtos, pieliekot punktu Blues uzvarai.

Blues šī bija pirmā Winter Classic spēle, kamēr Blackhawks tajā piedalījās jau trešo reizi.

Blues klubs šogad svinēs savu 50.gadskārtu, turklāt arī pašam NHL čempionātam aprit simtgade.

Winter Classic mačs zem klajas debess tiek aizvadīts kopš 2008.gada. Pērn Vašingtonas beisbola laukumā vietējā Capitals ar 3:2 uzvarēja Blackhawks.

Blackhawks ar 51 punktu 40 spēlēs atrodas Rietumu konferences līderpozīcijā, kamēr Blues ar 45 punktiem 38 cīņās ir piektā.