Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Dinamo pret Astanas Baris izlaiž divu vārtu pārsvaru un zaudē papildlaikā

Rīgas Dinamo trešdien savā laukumā ar zaudējumu 2:3 papildlaikā pret Astanas Baris pēc decembra pauzes atsāka dalību KHL regulārajā čempionātā. Vārtus rīdziniekiem guva Džeimijs Džonsons un Andris Džeriņš. Savukārt viesiem izcēlās Romans Savčenko, Brendons Bočenskis un Konstantīns Rudenko. Viesi rezultātu izlīdzināja tikai 27 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Spēli veiksmīgāk sāka laukuma saimnieki, jau 3.minūtē atlēkušo ripu vārtos ievirzīja Džeimijs Džonsons. Tas notika skaitliskajā vairākumā, kuru mājiniekiem nodrošināja Endrjū Hatčinsona noraidījums. Perioda turpinājumā abas komandas demonstrēja gana aktīvu hokeju, tomēr neliels pārsvars piederēja Dinamo. Uz tablo tas materializējās mača 16.minūtē, kad pretuzbrukumā Andris Džeriņš skaisti apspēlēja Baris vārtsargu Vitāliju Jeremejevu - 2:0! Neilgi pēc tam otrais vairākums mačā Rīgas komandai - tajā izdodas nostāties pretinieku zonā, taču ne izveidot bīstamas situācijas pie Jeremejeva vārtiem. Pirmās 20 minūtes aizvadītas teicami - 2:0.

Arī otro periodu Dinamo sāka aktīvāk, regulāri piespiežot kļūdīties Baris aizsardzību. Savukārt Kazahstānas klubs spēlēja pretuzbrukumu hokeju, vienā no tiem gandrīz pārspējot Telkvistu - rīdziniekiem paveicās, ka Dmitrijam Uperam neizdevās trāpīt pa ripu. Perioda 6.minūtē jau trešais vairākums mačā rīdziniekiem - tajā labi darbojās Rīgas vadošā maiņa, tomēr Baris vārti palika neiekaroti. Drīz pēc tam labs pretuzbrukums padevās viesiem un Romans Savčenko vienus vārtus atguva - 2:1. Perioda otrajā pusē cīņa laukumā ritēja ar nelielu Baris pārsvaru, tomēr dinamieši savus vārtus nosargāja un rezultāts pirms pēdējām 20 minūtēm pamatlaikā saglabājās nemainīgs.

Trešās trešdaļas pašā sākumā uz divām minūtēm noraidīts viesu aizsargs Ļitviņenko - dinamiešiem jau ceturtais vairākums, taču arī šoreiz to pārvērst gūtos vārtos neizdevās. Kādā no viesu uzbrukumiem aizsargs Hedmans visai bīstami piespēlēja gar vārtiem, bet ripu pārtvēra Dinamo, dodoties pretuzbrukumā. Žirū gan izgājienā pa ripu netrāpīja, tādējādi neizmantojot lielisku iespēju palielināt rezultāta starpību. Pēc brīža viesu vārtos ielidoja rīdzinieku aizsargs Karls - jau piektais noraidījums Baris rindās; arī šoreiz tas paliek neizmantots. Astanas hokejisti visiem spēkiem metās uzbrukumā, jo laika rezultāta izlīdzināšanai palika arvien mazāk, tikmēr Dinamo vairāk rūpējās par savu vārtu drošību. Nepilnas četras minūtes pirms perioda beigām Telkvists glāba komandu pēc Brendona Bočenska metiena no tuvas distances. Nieka pusotru minūti pirms pamatlaika beigām pirmo noraidījumu mačā izpelnījās laukuma saimnieki - lai gan varonīgi aizstāvējās, viesi sešatā (Jeremejevs vārtus bija atstājis) tomēr guva otros vārtus. Tikai 27 sekundes pirms mača beigām izcēlās Bočenskis, tādējādi uzvarētāja noskaidrošanai ar 60 minūtēm pamatlaikā nepietika.

Papildlaiks aizritēja ar visai izteiktu viesu pārsvaru un Konstantīns Rudenko 81 sekundi pirms tā beigām pretuzbrukumā nodrošināja divus punktus Baris komandai - 3:2.

Pēc 35 aizvadītām spēlēm Rīgas kluba rēķinā ir 33 punkti un 13.vieta Rietumu konferencē. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 22. decembrī, kad Rīgā viesosies Omskas Avangard ar Latvijas aizsargu Georgiju Pujacu, bet 24. decembrī spēle pret vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto Hantimansijskas Jugra.

Treneri šīs dienas mačam pieteica septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, un sastāvā notika vairākas izmaiņas. Savu skatītāju priekšā debitēja uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš spēlēja ceturtajā maiņā kopā ar Skvorcovu un Biezo. Salīdzinot ar iepriekšējo maču, izmaiņas bija visos uzbrucēju virknējumos; malā palika Ivanāns, Bukarts un Ankipāns. Kopš otrdienas komandai ir arī jauns kapteinis un asistenti – par komandas kapteini iecelts Mārtiņš Karsums, bet viņa asistenti ir Aleksandrs Ņiživijs un Arvīds Reķis. Vārtus šajā spēlē sargāja Mikaēls Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 19.decembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Astanas Baris 2:3 (2:0; 0:1; 0:1; 0:1)

Vārti: 2:45 Džonsons (Galviņš, K.Rēdlihs, vair.) 1:0; 15:56 Džeriņš (Meija) 2:0; 28:33 Savčenko (Krasnoslobodcevs) 2:1; 59:33 Bočenskis (Antropovs, vair.) 2:2; 63:39 Rudenko 2:3;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Vitālijs Jeremejevs

Metieni: 26-19

Soda minūtes: 2-10

Skatītāji: 4250

Dinamo sastāvs: Telkvists (Jučers); Galviņš - K.Rēdlihs, Laviņš - Reķis, Sotnieks - Karls, Porejs; Karsums - Džonsons - Indrašis, Daugaviņš - Šehura - Žirū, Ņiživijs - Džeriņš - Meija, Skvorcovs - Pavlovs - Biezais, Bičevskis.