Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Predators sagrauj favorītus Penguins Stenlija kausa trešajā finālspēlē

Nešvilas Predators hokejsti sestdien savā laukumā ar 5:1 sagrāva pašreizējos Stenlija kausa īpašniekus Pitsburgas Penguins, sērijā līdz četrām uzvarām samazinot deficītu līdz 1-2.

Viesiem, kuri savā laukumā iepriekš svinēja divus panākumus, jau spēles 3.minūtē vārtus guva Džeiks Gincels. Viņam tie bija jau 13. šajā Stenlija kausa izcīņā. Tiesa, otrā perioda sākumā 42 sekunžu laikā Predators jau bija vadībā, vārtus gūstot Romanam Josi un Frederikam Gudro.  Savukārt 23 sekundes pirms otrā perioda beigām Džeimss Nīls panāca jau 3:1 mājiniekiem.

Trešajā periodā Kreigs Smits un Matiass Ekholms pievienoja vēl pa vieniem vārtiem, sekmējot ļoti pārliecinošu 5:1 uzvaru mājiniekiem. Uzvarētājiem Josi iekrāja trīs (1+2) punktus, bet vārtsargs Peka Rinne tika galā ar 27 viesu metieniem.

Spēlē neizpalika bez daudziem asumiem, abām komandām kopā iekrājot 78 soda minūtes.

Sērijas ceturtā spēle turpat Nešvilā notiks pirmdien, bet pēc tam komandas dosies uz Pitsburgu.

Predators Stenlija kausa finālā spēlē pirmo reizi komandas teju 20 gadus ilgajā vēsturē.

Tikmēr Penguins iepriekš triumfējuši 1991., 1992., 2009. un 2016.gadā, cerot kļūt par pirmo komandu pēdējo 20 gadu laikā, kas spējusi kausu iegūt divus gadus pēc kārtas. Kā pēdējie to paveica Detroitas Red Wings (1997, 1998).