Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Rīga/Prizma kļūst par pirmo Latvijas hokeja čempionāta finālisti

Rīga/Prizma spēlētāji piektdien kļuva par pirmajiem Latvijas hokeja čempionāta fināla dalībniekiem.

Pusfināla ceturtajā mačā Rīga/Prizma nervus kurinošā mačā savā laukumā ar 6:5 (2:0, 2:3, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Zemgali/LLU, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

Mača gaitā Rīga/Prizma nonāca vadībā ar 4:0, taču Zemgale/LLU paveica varoņdarbu 54.minūtē panākot neizšķirtu 5:5, kad izcēlās Viktors Jasjonis. Tomēr Jelgavas komandai ofensīvu turpināt vairs neizdevās, noslēdzot sezonu ar sāpīgu zaudējumu.

Izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Mihails Kokļins, kurš mača gaitā izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Zīmīgi, ka mača norisi divas reizes aizkavēja izsists laukuma apmales stikls.

Tikmēr otrā pusfināla mačā Kurbads izbraukumā ar 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) pieveica Ozolnieki/Monarch vienību.

Vēl mača 46.minūtē Ozolnieku komandas spēlētājs Ēriks Ozollapa panāca neizšķirtu 2:2, taču atlikušajā spēles laikā Kurbads guva divus vārtus, nodrošinot sev uzvaru.

Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis 2-1 par labu Kurbadam.

Abu komandu nākamā savstarpējā cīņa, kas var būt pēdējā, tiks aizvadīta sestdien Kurbads laukumā.

Pēc tam finālsērijā uzvarētāja noskaidrošanai būs jāizcīna četri panākumi.

Kā zināms, regulārā čempionāta labākās komandas - Kurbads un Zemgale/LLU - bija nodrošinājušas sev automātisku vietu pusfinālā, kamēr 3.-6.vietas ieguvēji cīnījās ceturtdaļfinālā.

Tajā Prizma/Rīga ar 3-0 pieveica Latvijas čempionāta pastarīti Daugavpili, bet Ozolnieki/Monarch ar tādu pat rezultātu uzvarēja Dinamo/Juniors komandu.