Rīgā +17 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Rīgas hokejisti arī ar otro piegājienu pieveic Tambijeva pārstāvēto Sanktpēterburgas Dinamo

Sezonu ļoti sekmīgi sākušais Latvijas klubs "Rīga" Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien savā laukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Sanktpēterburgas "Dinamo" vienību, kurai nesen pievienojās Latvijas uzbrucējs Kirils Tambijevs.

Latvijas komandas labā vārtus guva Krišs Lipsbergs, Nikolajs Jeļisejevs, Rodrigo Ābols un Kārlis Ozoliņš.

Abu vienību mačs iesākās visnotaļ nervozi, jo jau pirmajās desmit minūtēs "Rīgas" hokejisti bija tikuši pie 16 soda minūtēm. Tiesa, lauvas tiesu no tām sapelnīja Andris Siksnis, kurš nopelnīja desmit minūšu disciplinārsodu.

Tieši mājinieki pirmie izvirzījās vadībā, kad pirmā perioda 13.minūtē vārtus vairākumā guva Lispbergs, bet vēl pēc 14 minūtēm rezultāta pārsvaru dubultoja Jeļisejevs.

Savukārt trešās trešdaļas ievadā Ābols panāca jau 3:0 "Rīgas" labā, tomēr pēc pāris minūtēm Sanktpēterburgas vienībai izdevās samazināt rezultāta starpību.

Spēles izskaņā starp abām vienībām turpinājās asa spēle, neiztiekot bez vairākiem asumiem starp abu komandu hokejistiem, kā rezultātā spēles tiesneši izdalīja daudz soda minūšu.

Mača pēdējās minūtēs Ozoliņš mazākumā izrāvās viens pret vārtsargu un skaistā situācijā kritienā pārspēja viesu vārtsargu, iedzenot ceturto naglu Krievijas komandas zārkā.

Mača priekšpēdējā minūtē ar negatīvām darbībām izcēlās Edgars Siksna, kurš paguva sapelnīt 32 soda minūtes.

Tambijevs šo maču aizvadīja "Dinamo" pirmajā virknējumā, taču ar rezultativitāti izcelties nespēja.

Par labāko "Rīgas" vienībā tika atzīts Ābols.

Abas komandas iepriekš savā starpā tikās piektdien, kad rīdzinieki bija pārāki ar 7:5, pārtraucot pretinieku trīs uzvaru sēriju. Tambijevs šajā mačā izcēlās ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet "Rīgas" rindās ar "hat-trick" sevi pieteica Artūrs Ševčenko.

Pēc šī mača novembra sākumā "Rīgas" komanda dosies četru spēļu izbraukuma sērijā uz Jaroslavļu un Čerepovecu.

Šīs sezonas 18 spēlēs rīdzinieki piedzīvojuši tikai divus zaudējumus pamatlaikā, bet oktobra astoņos mačos tikuši pie septiņiem panākumiem. Šie "Rīgas" komandai ir pirmie MHL mači pēc pusotras nedēļas pārtraukuma, jo pagājušās nedēļas nogalē liela daļa šīs vienības spēlētāju, pārstāvot "Dinamo Juniors" nosaukumu, Anglijas pilsētā Notingemā piedalījās Kontinentālā kausa otrās kārtas izspēlē, kurā gan nespēja sasniegt nākamo posmu.

"Rīgas" komandai MHL turnīrā ir arī viena tehniskā uzvara, jo no sacensībām izslēgta Ungārijas vienība Budapeštas "Patriot". Līdz ar to Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik "Rīga" ar 44 punktiem 18 spēlēs ieņem trešo vietu.

Tambijevs sezonu iesāka Latvijas virslīgas komandā "Zemgale"/LLU, bet "Dinamo" sastāvā viņš līdz šim paguvis aizvadīt vien trīs spēles, izceļoties ar vieniem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Pēc "Patriot" komandas izslēgšanas MHL regulārajā čempionātā palikušas 39 komandas no septiņām valstīm, kas sadalītas divās konferencēs un četrās divīzijās. Pēc regulārās sezonas izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras konferences 16 spēcīgākās vienības.

Trīs iepriekšējās sezonās Leonīda Tambijeva vadītā "Rīgas" komanda spēja iekļūt Harlamova kausa izcīņas turnīrā, tomēr allaž jau pirmajā kārtā zaudēja Mitišču "Atlanti" komandai.