Rīgā +16 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra
Zemgus sasniedzis karjeras labākos rezultātus vienas sezonas ietvaros aizvadīto spēļu skaita (75) un uzvarēto iemetienu (47,15%) ziņā

Sabres zaudē Tampā, Girgensonam ceturtā NHL sezona galā

Savu ceturto sezonu Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) aizvadītajā naktī noslēdza latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, kura pārstāvētā Bufalo Sabres vienība viesos ar 2:4 (1:0, 0:2, 1:2) atzina Tampabejas Lightning pārākumu.

Aizvadītajā spēlē Sabres vārtus guva pirmie, kad 14.minūtē izcēlās Viljams Karjē, bet otrajā periodā Breidens Points un Breidons Koburns (mazākumā) jau vadībā izvirzīja laukuma saimniekus Lightning. Trešā perioda ievadā savu 28.ripu šosezon iemeta Evanders Keins, atjaunojot neizšķirtu, taču 59.minūtē Points guva uzvaras vārtus, turklāt Viktors Hedmans pēdējā sekundē raidīja Sabres nu jau tukšajos vārtos vēl vienu ripu. Šajā spēlē 26 Sabres metienus atvairīja Tampas krievu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis, kurš savulaik izkonkurēja mūsu Kristeru Gudļevski.

Girgensons 15 minūšu laikā uz ledus izdarīja vienu metienu un nopelnīja vienu divminūšu noraidījumu. Viņa lietderības rādītājs bija neitrāls.

Šī Girgensonam kļuvusi par mazrezultatīvāko no visām līdz šim aizvadītajām NHL sezonām. Latvietis 75 spēlēs guva septiņus vārtus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, iekrājot 16 punktus. Tāpat viņa rēķinā 18 soda minūtes, 112 metieni pa vārtiem un negatīvs lietderības rādītājs -7. Toties Zemgus sasniedzis karjeras labākos rezultātus vienas sezonas ietvaros aizvadīto spēļu skaita (75) un uzvarēto iemetienu (47,15%) ziņā.

Sabres komanda 82 spēlēs iekrāja 78 punktus - 33 uzvaras, 37 zaudējumi pamatlaikā, bet 12 - papildlaikā vai pēcspēles metienos, Austrumu konferencē ieņemot 15.vietu 16 klubu konkurencē. Visā līgā Sabres spēja apsteigt četras komandas. Pērn komanda tikai pie 81 punkta. Sabres izslēgšanas turnīram nav kvalificējušies jau sesto sezonu pēc kārtas.

Sagaidāms, ka drīzumā Girgensons pievienosies Latvijas hokeja izlasei, kas trenera Boba Hārtlija vadībā turpina gatavošanos pasaules meistarsacīkstēm.