Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Ābolam rezultatīva piespēle Flyers uzvarā NHL pirmssezonas pārbaudes spēlē

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē tika pie rezultatīvas piespēles un palīdzēja Filadelfijas "Flyers" izcīnīt uzvaru, kamēr citā mačā vārtsargs Elvis Merzļikins atvairīja 21 metienu, viņa pārstāvētajai Kolumbusas "Blue Jackets" piedzīvojot neveiksmi.

"Flyers" savā laukumā ar 5:4 (1:1, 2:1, 2:2) pārspēja Ņūdžersijas "Devils".

Ābols tika pie rezultatīvas piespēles otrās trešdaļas ievadā, kad pēc viņa un Olivera Bonka piespēlēm vairākumā uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Džons Rendals Eivons, panākot 2:1 mājinieku labā.

Latvijas uzbrucējs uz ledus bija 17 minūtes un 43 sekundes, no kurām trīs minūtes un trīs sekundes spēlēja mazākumā un pusotru minūti laukumā bija vairākumā. Uz ledus pavadītajā laikā viņš izcēlās ar diviem spēka paņēmieniem, divām kļūdām, diviem bloķētiem pretinieku metieniem un uzvarētiem desmit no 15 iemetieniem, noslēdzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

"Flyers" rindās ar trīs (1+2) rezultativitātes punktiem izcēlās Emīls Andrē un Entonijs Ričardss, bet Ņūdžersijas komandas labā trīs vārtus guva Kevins Lebanks.

Savukārt "Blue Jackets" mājās ar 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) piekāpās Pitsburgas "Penguins".

Merzļikins atvairīja 21 metienu, tiekot galā ar 91,3% raidījumu.

Vienīgos Kolumbusas komandas vārtus pirmajā periodā guva Kouls Silindžers. Merzļikinu pārspēja Valteri Pūstinens un Džonatans Grudens, bet trešās trešdaļas izskaņā, kad Latvijas vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tukšos mājinieku vārtos ripu raidīja Kevins Heiss.

Jaunā NHL sezona sāksies Eiropā, kur 4. un 5.oktobrī "Global Series" ietvaros Ņūdžersijas "Devils" Čehijas galvaspilsētā Prāgā tiksies ar Bufalo "Sabres" komandu. Ziemeļamerikā pamatturnīra spēles sāksies 8.oktobrī.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausu izcīnīja Floridas "Panthers", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Edmontonas "Oilers".