Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Amur revanšējas Rīgas Dinamo hokejistiem

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas otrajā cīņā pēcspēles soda metienu sērijā ar 6:7 (1:1, 3:3, 2:2, 0:0, 0:1) zaudēja Habarovskas Amur komandai, kuru dienu iepriekš bija pārspējuši 4:2. Nākamo spēli Dinamo aizvadīs piektdien Novokuzņeckā pret vietējo Metallurg. Savukārt pirmo spēli savā laukumā dinamieši aizvadīs 11.septembrī pret Latvijas valstsvienības galvenā trenera Oļega Znaroka vadīto Balašihas klubu MVD.

Rīdzinieku sastāvā izmaiņu salīdzinājumā ar pirmo spēli nebija. Jau spēles 4.minūtē viesus vadībā izvirzīja Armands Bērziņš, kurš raidīja ripu vārtos pēc tam, kad to bija atvairījis Amur vārtsargs Borisovs (NHL pieredzi guvušais Tailers Moss uz ledus izgāja trešajā trešdaļā). Taču Dinamo vadībā bija tikai pusotru minūti – mājiniekiem izdevās izmantot skaitlisko vairākumu pēc Vestkota noraidījuma. Trešdaļas beigās rīdzinieki trāpīja pa Amur vārtu stabu.

Otrā perioda sākumā mājinieki par noteikumu pārkāpumu rīdziniekus sodīja vēlreiz, gūstot otros vārtus vairākumā (noraidīts bija Laviņš). Ļoti rezultatīva padevās trešdaļas otrā puse. Vispirms Mets Elisons panāca izlīdzinājumu, tad Amur vēlreiz izvirzījās vadībā, triju minūšu laikā Marsels Hosa un Ronalds Petrovickis jau panāca 4:3 Dinamo labā, bet minūti līdz pārtraukumam rezultāts atkal kļuva neizšķirts.

“Uguņošana” turpinājās arī trešajā trešdaļā – uz Amur leģionāra Nīlandera precīzo raidījumu (trešā zaudētā ripa mazākumā!) atbildēja Lauris Dārziņš. Nervozās spēles galotnē rīdziniekiem radās divas iespējas realizēt skaitlisko vairākumu, un trīs minūtes līdz beigām pēc elegantas izspēles Hosa vēlreiz vadībā izvirzīja Dinamo. Tomēr, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Habarovskas hokejistiem 35 sekundes līdz pamatlaika beigām izdevās panākt neizšķirtu – jau sesto reizi spēlē!

Piecu minūšu pagarinājumā uzvarētāju neizdevās noskaidrot, un bija jāizpilda “bullīši”. Ņiživijs, Hosa un Dārziņš savas iespējas neizmantoja, bet mājiniekiem Masaļski vienreiz izdevās pārspēt.

x x x

Kontinentālā hokeja līga

Habarovskas Amur – Rīgas Dinamo 7:6 (1:1, 3:3, 2:2, 0:0, 1:0)

Vārti: 3.23 Bērziņš (Bļinovs) 0:1, 4:50 Sevostjanovs (Sarmatins, vair.) 1:1, 23:59 Belkins (Baškatovs, vair.) 2:1, 31:35 Elisons (Vestkots) 2:2, 33:27 Sarmatins (Akseņenko) 3:2, 34:06 Hosa (Laviņš) 3:3, 37:21 Petrovickis (Novaks, vair.) 3:4, 38:57 Šulakovs (Baškatovs) 4:4, 43:04 Nīlanders (Šulakovs, Turkovskis, vair.), 46:42 Dārziņš (Hartigans) 5:5, 57:01 Hosa (Vestkots, Elisons, vair.) 5:6, 59:25 Vanvigs (Belkins, Nīlanders) 6:6, 65:00 Belkins.