Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

ASV hokejisti zaudē Somijai un būs spiesti cīnīties par vietu elitē

Izšķirošajā pasaules hokeja čempionāta D grupas spēlē par tiesībām turpināt cīņu par medaļām divu hokeja lielvalstu cīņā Somijas izlase ar 3:2 pārspēja ASV hokejistus.

Somi līdz ar Vāciju un Dāniju iekļuvuši otrajā posmā, bet amerikāņu hokejistiem vietu elites grupā nāksies nosargāt turnīrā par 13.-16.vietu.

Jau ceturtajā minūtē vadībā izvirzījās ASV izlase – precīzs metiens izdevās Deividam Mosam. Somijas hokejistiem bija nenoliedzams teritoriāls pārsvars, taču izlīdzinājumu viņiem izdevās panākt tikai neilgi līdz otrās trešdaļas beigām, kad vārtus guva Leo Komarovs.

Trešo trešdaļu somi sāka skaitliskajā vairākumā, un jau 18.sekundē izlases veterāns Peteri Nummelins izvirzīja vadībā savu komandu. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām divu vārtu pārsvaru panāca Sami Kapanens.

Nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, amerikāņi 17 sekundes pirms finālsirēnas vienus vārtus atguva, taču neizšķirtu panākt vairs nespēja.

Pasaules čempionāts, D grupa

Somija – ASV 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Vārti: Moss (Džonsons, Kreiders) – 0:1, 25:52 Komarovs (Immonens, Puistola) – 1:1, 40:18 Nummelins (Mēnpē, vair.) – 2:1, 57:58 Kapanens (Nummelins, Āltonens) – 3:1, 59:43 Ošī (Jendls, maz.) – 3:2.