Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Austrija un Slovākija PČ cīņās izcīna uzvaras pēcspēles metienu sērijās

Pie grūtām uzvarām Čehijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā sestdien apakšgrupu spēlēs tika Austrijas un Slovākijas valstsvienības, kas panākumus guva vien pēcspēles metienu sērijās.Austrijas hokejisti A apakšgrupas cīņā Prāgā ar 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0) pārspēja Šveici.Mača rezultāts tika atklāts jau 74.

sekundē, kad izcēlās šveicietis Felisjēns Duboī, bet divas minūtes vēlāk bullīti pnerealizēja Kevins Romī. Otrās trešdaļas sākumā Austrijai izdevās panākt līdzsvaru uz tablo, jo precīzu metienu veica viens no komandas līderiem Tomass Rafls, bet 26.minūtē mazākumā izcēlās Andress Ambils, kurš atkal izvirzīja vadībā Šveici.Austrija trešā nogriežņa ievadā vēlreiz atjaunoja neizšķirtu, vārtus gūstot Braienam Lebleram. Tāpat kā iepriekšējos gadījumos, arī šoreiz šveiciešiem izdevās vēlreiz panākt vadību, deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām izceļoties Matiasam Bīberam. Tomēr pārsvaru viņiem nosargāt neizdevās, jo 50 sekundes pirms beigām trešo ripu Šveices izlases vārtos raidīja Mihaels Rafls.Pamatlaiks starp abām komandām noslēdzās neizšķirti, bet pagarinājumā neviena no izlasēm vārtus neguva, tāpēc cīņa noslēdzās pēcspēles metienu sērijā, kur panākumu Austrijai nodrošināja Konstantīna Komareka precīzais bullītis.Kā zināms, A apakšgrupā, kas savas cīņas aizvada Prāgā, spēlē arī Latvija, kam piektdien nospēlētajā pirmajā mačā ar 1:6 nācās piekāpties Kanādai. Jau sestdienas vakarā valstsvienība aizvadīs otro maču, tiekoties ar mājiniekiem čehiem, kas piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 5:6 piekāpās Zviedrijai.Tikmēr B apakšgrupas duelī Slovākija sestdien ar 4:3 (0:0, 0:1, 3:2, 0:0, 1:0) pieveica Dāniju.Mača sākumu abas komandas aizvadīja mazrezultatīvi, jo pirmie vārti šajā cīņā tika gūti 25.minūtē, kad Dāniju vadībā izvirzīja Patriks Bjorkstrands. Vārtsargi pārspēti vairs netika līdz trešā perioda ievadam, kad jau vadībā izvirzījās Slovākija, pa vārtiem gūstot Mihalam Sersenam un Marekam Viedenskim. Cīņas 50.minūtē Dānijas hokejistiem gan izdevās panākt neizšķirtu, vārtus gūstot Niklasam Hardam.Abas komandas turpināja līdzvērtīgu spēkošanos arī cīņas turpinājumā, jo neilgi pēc pretinieku otro vārtu guvuma Slovākiju vadībā atkal izvirzīja Dominiks Graņāks. Tomēr mazāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Austrija atkal panāca neizšķirtu, kad vārtus guva aizsargs Daniels Nīlsens.Arī šis duelis turpinājās pagarinājumā, kur gan neviena komanda vārtus neguva, bet bullīšos uzvaru slovākiem nodrošināja Marko Dano.B apakšgrupas, kas savas cīņas aizvada Ostravā, pirmajās cīņās Krievija, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, ar 6:2 pieveica Norvēģiju, bet ASV ar 5:1 pārspēja Somiju.Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgst no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlē Prāgā, kur tiks aizvadītas arī izšķirošās cīņas.Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiekas ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju. Savukārt B apakšgrupā spēlē ASV, Somijas, Krievijas, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Baltkrievijas un Dānijas hokejisti.