Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Čehijas hokejistiem pasaules čempionāta bronzas medaļas

Par pasaules čempionāta bronzas laureātiem kļuvuši Čehijas valstsvienības hokejisti, kuri spēlē par trešo vietu ar 7:4 uzvarēja Krievijas izlasi. Plkst.21.30 pēc Latvijas laika sāksies fināls Zviedrija – Somija.Divu pēdējo pasaules čempionātu uzvarētāju un pagājušā gada finālistu cīņa par bronzu aizritēja negaidīti rezultatīvi.

Ceturtajā minūtē vadībā izvirzījās čehi – Romans Červenka centās atdot piespēli partnerim, bet ripa pēc vairākiem neveiksmīgiem rikoštiem pret aizsargiem ieslīdēja Krievijas izlases vārtos.Pirmās trešdaļas vidū 15 sekunžu laikā Iļja Kovaļčuks un Dmitrijs Kuļikovs panāca 2:1 Krievijas labā, bet jau nepilnu minūti vēlāk Petrs Pruha pabeidza ātro pretuzbrukumu un izlīdzināja rezultātu. Perioda izskaņā Kovaļčuks otrreiz raidīja ripu Ondžeja Paveleca sargātajos vārtos.Otrās trešdaļas sākumā apjukumu Krievijas izlases aizsardzības zonā izmantoja Pruha, vēlreiz panākot neizšķirtu. Perioda vidū izgājienu viens pret vienu ar vārtsargu Baruļinu realizēja Červenka, bet piecas minūtes līdz otrajam pārtraukumam viņš iemeta arī savu trešo ripu – 5:3. Uzreiz pēc tam Vladimirs Tarasenko burzmā pie Čehijas valstsvienības vārtiem vienus vārtus gan atguva.Trešā perioda septītajā minūtē čehi pretuzbrukumā trīs pret divi pēc Jana Mareka metiena atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Krievijas hokejistiem bija pietiekoši daudz iespēju atspēlēties, taču vai nu viņu metieni bija neprecīzi vai uzdevumu augstumos bija Pavelecs. Punktu spēlei ar raidījumu tukšos vārtos pielika Tomašs Plekanecs.

Pasaules čempionāts hokejā

Spēle par 3.vietu
Čehija – Krievija 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)
Vārti
: 3:33 Červenka – 1:0, 9:25 Kovaļčuks (Radulovs, Tjutins) – 1:1, 9:40 Kuļikovs (Afinogenovs, Gorovikovs) – 1:2, 10:22 Pruha (Rolineks, Mareks) – 2:2, 18:53 Kovaļčuks (Radulovs, Zinovjevs) – 2:3, 22:11 Pruha – 3:3, 30:45 Červenka (Pruha) – 4:3, 35:10 Červenka (Plekanecs) – 5:3, 36:03 Tarasenko (Artjuhins, Korņejevs) – 5:4, 46:30 Mareks – 6:4, 58:16 Plekanecs (Červenks, Jāgrs, tukšos vārtos) – 7:4
Metieni: 28 - 43
Soda min.: 4 - 6