Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Čehijas izlases treneris Ružīčka nenoliedz, ka pieņēmis naudu no jaunā hokejista tēva

Čehijas hokeja izlases galvenais treneris Vladimīrs Rūžička pieņēmis naudu no kāda jaunā hokejista tēva, lai viņa dēls tiktu pie lielākas lomas, vēsta portāls _iDnes.cz._Rūžička, strādājot Prāgas Slavia komandas jaunatnes sistēmā, 2012. un 2013.gadā saņēmis pa 250 000 kronu (nedaudz zem 20 000 eiro) no kāda spēlētāja tēva.

Tā kā lielāku lomu dēls nav ieguvis, naudas devējs pagājušā gada novembrī vēlreiz ticies ar Rūžičku, nofilmējot sarunu, kurā tiek runāts par 2012. un 2013.gadā notikušo naudas pieņemšanu. Tagad šis materiāls izplatīts internetā.Pats Rūžička naudas pieņemšanu nav noliedzis, tomēr uzsvēris, ka nauda nonākusi kluba kasē un izmantota sporta zāles remontam.Rūžička pats ir viens no Slavia komandas līdzīpašniekiem.Rūžička Čehijas izlases galvenā trenera amatā atgriezās pēc pagājušā gada Soču olimpiskajām spēlēm, palīdzot Čehijas izlasei pasaules čempionātā Minskā izcīnīt ceturto vietu.Šī gada pasaules čempionāts risināsies tieši Čehijā, turklāt mājinieki spēlēs vienā apakšgrupā arī ar Latviju. Abas komandas savstarpēji tiksies čempionāta otrajā dienā 2.maijā.Pēc Soču olimpiskajām spēlēm no amata atkāpās Čehijas izlases galvenais treneris Aloiss Hadamčiks, jo Olimpiādē Čehija nepārvarēja ceturtdaļfināla barjeru, ierindojoties sestajā vietā.Soču olimpiskajās spēlēs Čehija spēlēja vienā apakšgrupā ar Latviju. Čehi apakšgrupu turnīrā izcīnīja vienu uzvaru, ar 4:2 pārspējot Latviju, bet piekāpjoties Zviedrijai un Šveicei.Turnīra play-off kārtā Čehijai ar 5:3 izdevās pieveikt Slovākiju, savukārt vēlāk ceturtdaļfināla mačā ar 2:5 nācās piekāpties ASV hokejistiem.Savukārt pērnajā pasaules čempionātā Čehija ceturtdaļfinālā ar 4:3 pieveica ASV, pusfinālā ar 0:3 piekāpās Somijai, bet mačā par trešo vietu ar 0:3 zaudēja arī Zviedrijai.Zīmīgi, ka Ružička jau iepriekš vadījis Čehijas valstsvienību no 2004. līdz 2005.gadam, kā arī no 2008. līdz 2010.gadam, kad viņu amatā nomainīja tieši Hadamčiks.Galvenā trenera amatā Ružička ar Čehiju divreiz triumfējis pasaules čempionātā - 2005. un 2010.gadā, bet 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs čehi viņa vadībā ierindojās septītajā pozīcijā.