Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Centība atsvēra neveiksmes uzbrukumā

Vārtsarga Naura Enkuzena pārliecinošs sniegums un disciplīnas ievērošana visas spēles garumā Latvijas junioru izlases hokejistiem kompensēja daudzās neveiksmes uzbrukumā. Trešā perioda 56.minūtē Roberts Jekimovs no vārtu priekšas panāca Latvijai nepieciešamo 2:1 pārsvaru. Punktu spēlei pielika Kaspars Daugaviņš, ieraidīdams ripu tukšos vārtos. 3:1 ir Latvijas hokeja viena no nozīmīgākajām uzvarām pār Baltkrieviju. 2008.gadā Latvijas juniori spēlēs augstākajā grupā.

Divas stundas pirms spēles sākuma čempionāta organizatori ar apsargiem vienojās par ceturtā stāva atvēršanu līdzjutējiem. No biļešu tirgotājiem tika saņemta ziņa par kasē palikušajām aptuveni 500 biļetēm.

Apmierināti pasmaidīt varēja arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans. Ar vienas spēles apmeklētību varēja nosegt Arēnas Rīga īres maksu. Uz spēli esot posies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, taču valdības veidošanas kolīzijas liegušas ieceri īstenot.

Pirmā trešdaļa spilgti izgaismoja visus baltkrievu mīnusus. Vienīgā nelaime, ka nervu drudzis un atbildības slogs atņēma mājiniekiem vēsu prātu uzbrukuma nobeiguma fāzē. Kustībā Latvijas hokejisti apsteidza baltkrievus, turklāt viņu aizsargi pa reizei pamanījās zaudēt ripu netālu no vārtu priekšas, kā jau tas bija manīts čempionāta iepriekšējās spēlēs.

Spēles tiesnesis norvēģis Ove Lutčke strādāja par labu uzbrukuma hokejam, pa reizei tikai pielīdzinot soda minūtes. Tomēr ļoti apšaubāmi bija Aleksandra Fadejeva noraidījumi. Treneris Andrejs Maticins gan saglabāja čempionāta laikā ieturēto bardzību, un no otrā perioda Fadejeva vietā spēlēja Aldis Pizāns.

Otrais periods parādīja, no kā visvairāk vajadzētu uzmanīties. Baltkrievi prasmīgi izspēlēja vairākumu. Tikai pateicoties lielai Latvijas veiksmei, turnīra trešais rezultatīvākais spēlētājs Pāvels Razvodovskis netrāpīja tukšā vārtu stūrī. Diemžēl vārtu momentus turpināja izšķērdēt arī Latvijas juniori. Gatis Gricinskis aizmeta garām tukšam vārtu stūrim, Artūrs Ozoliņš netrāpīja pa ripu līdzīgā situācijā, un vairākas ripas lidoja vārtiem garām vai arī virsū stabili spēlējošajam Baltkrievijas vārtsargam Maksimam Maļutinam. Uz Artūra Kuldas tāmetienu viņš gan nereaģēja, bet, aizraujoties ar spēli vairākumā, mūsējie zaudēja modrību aizsardzībā, un visu vajadzēja izšķirt trešajam periodam — 1:1.

Gumijas stiepšana uz abām pusēm turpinājās. Tukšā vārtu stūrī netrāpīja Baltkrievijas lielākā zvaigzne Mihails Stefanovičs, savukārt vārtu priekšā īstajā brīdī īstajā vietā bija Roberts Jekimovs. Viņa vārtu guvums pagrieza spēles ratu mums labvēlīgajā virzienā. Smagā cīņā pelnīti izcīnīta Latvijas uzvara ar 3:1.

Otrdienas izdzīvošanas spēlei vairāk spēka un taktiskās viltības savā aptverē bija saglabājusi Francija.

Uzvara ar 6:2 pār Lielbritāniju viņiem garantēja palikšanu 1.dīvīzijā uz 2008.gadu. Nākamgad 2.divīzijā spēlēs angļi un otras grupas caurkritēji lietuvieši.