Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Ceturtā barjera — visaugstākā

Liepājas metalurgs ceturto reizi izcīna Latvijas čempionu kausu hokejāSīksto ASK/Ogre pretestību Samsung premjerlīgas ceturtajā finālspēlē Liepājas metalurgs salauza tikai pašā mača nogalē. 54.minūtē lietuvietis Daruss Pliskausks pārstūma ripu pāri vārtu līnijai, ļaujot liepājniekiem izcīnīt uzvaru spēlē ar 1:0, bet visā sērijā ar 4:0.

Rīga-2000 četru gadu valdīšanu pārtraucis 2008.gada sezonas neapstrīdamais favorīts Liepājas metalurgs. Pirmoreiz finālsērijā tukšās vietas tribīnēs netieši norādīja uz ASK/Ogre līdzjutēju ticības zaudēšanu pozitīvam iznākumam vismaz vienā sērijas spēlē. Hokejisti laukumā gan centās pierādīt pretējo.Izturējuši pirmos uzbrukuma viļņus, kurus mājinieki paši radīja ar ripas nevērīgu zaudēšanu viduszonā vai atstātu brīvu savas zonas vidusdaļu, ASK/Ogre hokejisti spēli novirzīja uz Metalurgs zonu. Īpaši aktīvi uzbrukuma maiņa: Ņikitins — Pečura — Kardašs, kuri vizuāli savā mikromačā uzvarēja. Tomēr skaitliski rezultāts nemainījās. Otrā trešdaļa jau pagāja ASK/Ogre vārtsarga Imanta Legzda zīmē. Izskatījās, ka ar izcilu spēli viņš vēlas godināt sestdien pēkšņā nāvē aizsaulē aizgājušo Ogres vārtsargu treneri Vladimiru Bistrovu. Liepājnieki izmēģināja visādus variantus — gan tālmetienus, gan ripas izspēli vārtu priekšā. Viesiem izveidot momentus palīdzēja arī Aigars Razgals ar pāris paviršām piespēlēm un Toms Bluks, kurš nokrita uz zonas līnijas, ļaujot Dmitrijam Kiriļenko izslidot vienatnē pret Legzdu. Pēc Māra Grāvīša metiena ripa palika pat dažu centimetru attālumā no vārtu līnijas, taču līdz trešās trešdaļas 54.minūtei Ogres vārti palika kā noburti. Spundi izsita lietuvieši. Dara Pliskauska piecniekam spēlējot pret ASK/Ogre ceturto maiņu, Daruss Lelens pa kreiso malu aizbēga no Aivara Gaisiņa, bet vārtu priekšā izmanīgākais bija Pliskausks. Ar vārtsarga lielisku spēli var veikt brīnumus, taču laukuma spēlētājiem arī ir jādod sava artava. ASK/Ogre pēdējā spēlē cīņassparu nevarēja pārmest, intrigu viņi radīja, taču Metalurgs šosezon bija klasi pārāks. Sezonas laikā liepājnieki nezaudēja nevienā spēlē ne sudraba medaļu laureātiem ASK/Ogre, ne bronzas ieguvējiem Rīga-2000! Metalurgs hokejistiem pelnīts zelts uzņēmuma 125 gadu jubilejā un komandas dibināšanas desmitgadē.***HokejsSamsung premjerlīga. Finālsērijas 4.spēleASK/Ogre — Liepājas metalurgs 0:1 (0:0, 0:0, 0:1). Sērijā: 0:4Metalurgs: Pliskausks (54.)Čempionāta labākie: vārtsargs — Dmitrijs Žabotinskis (Metalurgs), aizsargs — Vents Feldmanis (Metalurgs), uzbrucējs Tomašs Hlubna (Rīga-2000).Korektākais treneris — Vladimirs Golubovičs (Metalurgs), perspektīvākais — Jānis Straupe (LSPA/Rīga), rezultatīvākais — Aleksandrs Kerčs (ASK/Ogre) 84 (27+57)Latvijas čempioni2008 Liepājas metalurgs2007 Rīga-20002006 Rīga-20002005 Rīga-20002004 Rīga-20002003 Liepājas metalurgs2002 Liepājas metalurgs2001 Rīga-20002000 Liepājas metalurgs