Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Dārziņa hettriks neglābj Rīgas Dinamo no zaudējuma Severstaļ hokejistiem

Rīgas Dinamo hokejisti piektdien Arēnā Rīga aizraujošā cīņā ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Čerepovecas Severstaļ komandai. Visus trīs vārtus mājinieku labā guva Lauris Dārziņš. Piecu mājas spēļu sēriju dinamieši turpinās svētdien, kad Liepājā uzņems Sanktpēterburgas SKA hokejistus.

Šuplers cīņu pret Severstaļ nosauc par vienu no visaizraujošākajām spēlēm

Laukuma saimnieki spēli aizvadīja tādā pašā sastāvā, kā iepriekšējo maču pret Maskavas Spartak (5:1).

Jau pirmo triju minūšu laikā Severstaļ izveidoja trīs reālas vārtu gūšanas iespējas, tajā skaitā divreiz, izslidojot vienatnē pret Krisu Holtu. Par laimi mājiniekiem, rezultāts netika atklāts. Toties Dinamo vienu no savām pirmajām izdevībām izmantoja – pēc teicamas Trotera piespēles Lauris Dārziņš varēja raidīt ripu praktiski tukšos vārtos – 1:0.

Četras minūtes vēlāk Čerepovecas hokejisti tomēr panāca diezgan likumsakarīgu izlīdzinājumu – pretinieku zonā viņi izspēlēja ātru kombināciju, ko vārtu priekšā pabeidza Jevgeņijs Ketovs.

Tikpat azartisks uzbrukuma hokejs turpinājās arī pēc pārtraukuma. Līdz izmaiņām rezultātā bija jāpagaida astoņas minūtes, kad pēc slīpas Miķeļa Rēdliha piespēles ripai īstajā brīdī nūju pielika Dinamo labākais vārtu guvējs Dārziņš – 2:1. Arī šoreiz rīdziniekiem ilgi vadību saglabāt neizdevās – vienā no pretuzbrukumiem Severstaļ uzbrucējs Vadims Šipačovs pārspēja Holtu.

Taču perioda izskaņā rīdzinieki atguva vadību trešo reizi – un atkal ar Trotera maiņas pūlēm. Elegantu izspēli ar precīzu metienu devītniekā pabeidza Dārziņš, šosezon gūto vārtu skaitu palielinot līdz 19.

Trešajā trešdaļā komandas apmainījās vairākām bīstamām vārtu gūšanas situācijām, neliekot garlaikoties skatītājiem, tomēr uzdevumu augstumos bija abu komandu vārtsargi.

Spēle jau tuvojās pamatlaika beigām, kad viesi sodīja Dinamo par Kr.Rēdliha noraidījumu– ar tālmetienu Holtu pārspēja Jozefs Straka.

Pašās pamatlaika beigās par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju (trāpīja pretiniekam pa seju) uz četrām minūtēm tika noraidīts Jēkabs Rēdlihs, un pagarinājumu rīdziniekiem nācās iesākt trijatā pret četriem viesiem. Labi, ka drīz vien noraidījumu izpelnījās arī Severstaļ spēlētājs Nemecs, nedaudz atvieglojot mājinieku likteni.

“Bullīšu” sērijā vienīgais precīzais metiens izdevās Aleksejam Cvetkovam. Diemžēl Dārziņam ceturto reizi viesu vārtsargu Košečkinu pārspēt neizdevās.

Abu komandu pirmajā šīs sezonas savstarpējā spēlē oktobrī Čerepovecā uzvaru 4:2 izcīnīja mājinieki.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Čerepovecas Severstaļ 3:4 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 5:20 Dārziņš (Troters, J.Rēdlihs) – 1:0, 9:18 Ketovs (Cibaks, Žmakins) – 1:1, 27:54 Dārziņš (M.Rēdlihs, Reķis) – 2:1, 34:00 Šipačovs (Straka) – 2:2, 37:34 Dārziņš (M.Rēdlihs, Galviņš) – 3:2, 58:07 Straka (Čudinovs, vair.) – 3:3, 65:00 Cvetkovs (p.m.) – 3:4

Metieni: 36 - 29
Soda min.: 10 - 20
Iemetieni: 36 - 27

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Sotnieks – Reķis, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Galviņš – Kr.Rēdlihs, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Bukarts – Petrovickis – Štāls