Rīgā +3 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Dinamo hokejistiem trešais zaudējums pēc kārtas

Rīgas Dinamo hokejisti piedzīvojuši trešo zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas jaunajā sezonā. Trešdien rīdzinieki savā laukumā ar 2:4 (0:1, 1:2, 1:0) piekāpās Astanas klubam Baris no Kazahstānas. Vārtus laukuma saimnieku labā guva Miķelis Rēdlihs un Marsels Hosa.Nākamās četras spēles Dinamo spēlētāji aizvadīs izbraukumā. Pirmā no tām sestdien pret Maskavas Spartak.

Jau otrajā minūtē divminūšu sodu izpelnījās Marsels Hosa, un viesi ātri vien realizēja vairākumu – ar atkārtotu metienu, dinamiešu aizsargiem netraucējot, Pruseku pārspēja Žailauovs.

Dinamiešu pirmie mēģinājumi atspēlēties rezultātu nedeva, bet tuvāk pirmās trešdaļas vidum Baris hokejisti izdarīja vēl vairākus bīstamus metienus, kurus Pruseks gan neitralizēja.

Iniciatīvu palīdzēja atgūt noraidījums viesu vienībā, taču nepārtrauktie uzbrukumi divu minūšu laikā nebija produktīvi. Neizmantots nedaudz vēlāk palika arī otrais skaitliskais vairākums, bet vienādos sastāvos uz daudzo Dinamo aizsargu kļūdu dēļ labāk izskatījās Astanas komanda.

Otrajā trešdaļā spēles raksturs nemainījās. Laukuma saimnieki it kā uzbruka vairāk, taču Baris atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem.

Paradoksāli, bet labu brīdi labākā izdevība dinamiešiem bija, spēlējot mazākumā trešdaļas vidū, kad, izejot vienatnē pret aizsargu, trešdienas jubilārs Ņiživijs trāpīja pa vārtu stabiņu.

Drīz pēc tam Dinamo vēlreiz ieguva skaitlisko vairākumu, un beidzot to arī realizēja. Miķelis Rēdlihs vārtu priekšā izturēja lielmeistara pauzi un iemeta ripu nelielā “caurumā” virs Baris vārtsarga Glasa pleca – 1:1.

Diemžēl prieki nebija ilgi. Uzreiz pēc iemetiena rīdzinieku zonā Astanas komandas uzbrucējs Krasnoslobodcevs veikli apspēlēja pretspēlētāju un otro reizi pārspēja Pruseku.

Drīz pēc šīs epizodes dinamiešiem radās iespēja atspēlēties vēlreiz, taču realizēta skaitliskā vairākuma vietā mājinieki zaudēja trešos vārtus. Kļūda viesu zonā ļāva Baris hokejistiem izslidot divatā pret vienu aizsargu, un Spiridonovs pēc skaistas pauzes panāca 1:3.

Gandrīz identiskā situācijā trešā perioda sākumā dinamiešiem paveicās – ripa trāpīja Pruseka vārtu stabiņam.

Izmisīgie centieni atgūt vismaz vienus vārtus beidzot vainagojās panākumiem astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad pēc asas Cinka piespēles gar vārtiem pirmos vārtus sezonā guva Hosa. Tomēr atlikušajā laikā vārtu guvumam tuvāk bija Baris hokejisti. Sekundi līdz beigām to viņi arī izdarīja – 2:4.

Iepriekšējā spēlē gūtā pleca savainojuma dēļ Dinamo šoreiz nevarēja palīdzēt uzbrucējs Gints Meija. Viņa vietu komandas sastāvā bija pieteikts aizsargs Oskars Cibuļskis, kuram šī ir debija KHL, bet ceturtajā maiņā spēlēja Hosa.

Kā zināms, pirmajās divās KHL čempionāta spēlēs rīdzinieki cieta zaudējumus – 1:5 pret Ufas Salavat Julajev un 4:5 pret Omskas Avangard.

Pirmo uzvaru jaunajā sezonā trešdien izcīnīja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētie HK MVD hokejisti, kuri viesos pārspēja Ņižņekamskas Ņeftehimik 6:4. Tāpat kā Rīgas Dinamo, arī “miliči” sezonas divās pirmajās spēlēs bija piedzīvojuši neveiksmes, tiesa, nopelnījuši vienu punktu par zaudējumu pagarinājumā.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Astanas Baris 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Vārti
: 2:25 Žailauovs (Krasnoslobodcevs, vair.) – 0:1, 34:41 M.Rēdlihs (Galviņš, Dārziņš, vair.) – 1:1, 37:18 Krasnoslobodcevs (Gavriļins) – 1:2, 39:25 Spiridonovs (Letovskis, Dalmens, maz.) – 1:3, 52:06 Hosa (Cinks, Sprukts) – 2:3, 59:59 Glazačevs (Spiridonovs, Štumpels) – 2:4

Soda minūtes: 6 - 10

LOK: Apdraudētas iespējas nodarboties ar sportu Rīgā

“Rimi” Olimpiskais sporta centrs saņēmis vēstuli no Rīgas domes ar paziņojumu, ka sakarā ar veiktajiem grozījumiem MK noteikumos nr. 350, no 1. oktobra vairāk nekā desmit reizes tiek paaugstināta ...