Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo rezultatīvā cīņā pārspēj Spartak, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju

Rīgas_ Dinamo hokejisti piektdienas vakarā Arēnā Rīga_ Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 5:4 uzveica Maskavas Spartak komandu. Vārtus mājinieku labā guva Džeimijs Džonsons, Aleksandrs Žirū, Andris Džeriņš, Mets Karls un Guntis Galviņš. Savukārt viesiem divreiz izcēlās Stefans Ružička, bet pa reizei Telkvistu pārspēja Andrejs Šefers un Oļegs Petrovs.

Rīdzinieku vārtus šajā spēlē sargāja Mikaels Telkvists, bet malā palika Robs Šremps, Gunārs Skvorcovs un Arvīds Reķis. Komandas jaunpienācējs Pols Šekura spēlēja vienā virknējumā ar Aleksandru Žirū un Kasparu Daugaviņu.

Perioda pirmajā pusē vairāk un arī bīstamāk uzbruka rīdzinieki - labs izgājiens bija Karsumam, spēcīgi no tālienes ripu pa Borisova sargātajiem vārtiem raidīja Galviņš, viltīgs metiens padevās jaunpienācējam Šekuram. Ar savu aktivitāti divas soda minūtes perioda vidusdaļā pretiniekiem sagādāja mūsu ceturtais uzbrucēju virknējums. Šajā vairākumā teicamu piespēli Džonsonam izdarīja Karsums, bet kanādietis veikli raidīja ripu vārtos - 1:0. Uzreiz pēc tam Dinamo nācās aizsargāties mazākumā (noraidījumu izpelnījās Žirū), bet tas tika izturēts sekmīgi. Drīz vien rīdzinieki vēlreiz nokļuva mazākumā, bet šoreiz Spartak bija nepieciešamas vien 28 sekundes, lai rezultātu izlīdzinātu. Telkvists pēc viesu metiena ripu nespēja nofiksēt, tādējādi to vārtos ar spēku iestūma Stefans Ružička. Dinamo aktīvi centās atgūt vadību, īpaši izceļoties otrajai maiņai - vairākas labas epizodes radās pēc Daugaviņa un Šekuras saspēles. Pēdējās minūtes ieguvām otro vairākuma, kura pašās beigās Žirū nodemonstrēja augstu individuālo meistarību. Vispirms viņš ieguva ripu aizvārtē, tad izslidoja vārtu priekšā un atrada spraugu Borisova mūrī - 2:1. Šajā epizodē pie pirmā rezultivitātes punkta tika Šekura. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmās 20 minūtes.

Otrā perioda sākumā mājinieki panāca jau divu ripu pārsvaru, kad pēc teicamas Ginta Meijas piespēles Borisovam trešo reizi kapitulēt lika Andris Džeriņš. Tiesa, tūdaļ atkārtojās pirmā perioda scenārijs - viesi uzreiz vārtus atguva, kad pēc Andreja Šefera metiena kļūdījās mūsu zviedru mūris Telkvists. Vārti turpināja birt kā no pārpilnības raga, jo pēc mirkļa lieliski uzbrukumam pieslēdzās Dinamo aizsargs Mets Karls, ar spēcīgu metienu raidot Borisova vārtos ceturto ripu. Pēc dažām minūtēm Borisova vietā stājās Maiks Mērfijs, kura modrību ar lielisku metienu uzreiz pārbaudīja Raitis Ivanāns. Arī perioda turpinājumā krietni aktīvāki bija laukuma saimnieki, tomēr trešos vārtus izdevās gūt Spartak hokejistiem. Izgājienā pret Telkvistu nekļūdīgi meta 41 gadu vecais Oļegs Petrovs. Pēdējās minūtēs maskavieši varēja panākt arī neizšķirtu, tomēr vietā bija Telkvists.

Trešā perioda ievadā Dinamo cītīgi apšaudīja Mērfija vārtus, labākā iespēja izcelties izgājienā viens pret vienu bija Žirū. Rīdzinieku ofensīvu nobremzēja vien Krišjāņa Rēdliha divminūšu noraidījums, ļaujot vairākumā spēlēt Spartak. Tajā ar precīzu metienu otro reizi mačā izcēlās Ružička, izlīdzinot rezultātu. Pēc zaudētājiem vārtiem Dinamo sāka spēlēt asāk, kādā no epizodēm ko līdzīgu kautiņam centās izveidot Žirū un Petrovs, bet tiesneši abus izšķīra. Spēlējot četri pret četri, zonā ieslidoja kapteinis Guntis Galviņš, ar spēcīgu metienu cauršaujot līdz tam lieliski spēlējošo Mērfiju - 5:4! Atlikušajās minūtēs izdevās noturēt savus vārtus neskartus un izcīnīt ceturto uzvaru šajā sezonā. Spartak tas ir jau piektais zaudējums pēc kārtas. Par labāko Dinamo rindās šajā mačā atzina kapteini Galviņu, kura kontā uzvaras ripa sešas minūtes pirms spēles beigām. Savukārt pretiniekiem mača labākais hokejists bija Oļegs Petrovs, kura kontā vārti un rezultatīva piespēle.

Pateicoties panākumam, dinamieši pakāpās uz 9.vietu Rietumu konferencē - 12 punkti 10 mačos. Punkts vairāk ir Torpedo komandai (astoņās spēlēs).

Arī nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs savā laukumā, kad pirmdien uzņems spēcīgo Ufas Salavat Julaev klubu.

2012.gada 28.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Maskavas Spartak 5:4 (2:1; 2:2; 1:1)

Vārti: 6:54 Džonsons (Karsums, Indrašis, vair.) 1:0; 12:20 Ružička (Bodrovs, Bušujevs, vair.) 1:1; 19:01 Žirū (Šekura, vair.) 2:1; 22:13 Džeriņš (Meija, Ņiživijs) 3:1; 24:17 Šefers (Voroņins) 3:2; 26:01 Karls (Biezais, Bičevskis) 4:2; 35:03 Petrovs (Pokrovskis) 4:3; 47:41 Ružička (Petrovs, Šefers, vair.) 4:4; 53:55 Galviņš (Džeriņš) 5:4

Vārtsargi: Telkvists - Borisovs (līdz 29:34; no 29:34 Mērfijs)

Metieni: 35-24

Soda minūtes: 8-6