Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Otrdienas vakarā trešo zaudējumu KHL Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfinālā piedzīvoja Rīgas Dinamo, kas cīņā ar Doņeckas Donbass piekāpās ar 1:4 (0:1; 0:1; 1:2)._ _Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām ar 3:1 priekšā ir Ukrainas klubs.__

Dinamo labā vārtus guva Gints Meija, bet visiem izcēlās Tēmu Laine, Maksims Jakuceņa, Sergejs Varlamovs un Tuomass Kīskinens.

Sērijas piektā spēle notiks ceturtdien plkst. 19 Doņeckā. Nepieciešamības gadījumā sestā spēle notiks Rīgā, bet septītā atkal Ukrainā.

Abas komandas sāka aktīvi, tomēr reālu vārtu gūšanas iespēju praktiski nebija. Tieši tāpat kā dienu iepriekš, Donbass tomēr izdevās atklāt rezultātu jau pirmajās minūtēs - rīdzinieku aizsargi nogulēja piespēli Tēmu Lainem, kurš no pašas vārtu priekšas izrēķinājās ar Sedlāčeku. Somam jau piektie vārti sērijā, piedevām visai drīz pirmo reizi paliekam mazākumā. Divas minūtes četratā Dinamo izturēja sekmīgi. Lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija kādā no nākamajiem uzbrukumiem, bet vārtsarga nepiespiesto ripu pa visiem tomēr neizdevās iestumt vārtos. Tikmēr pirmo vairākumu nopelna dinamieši - pretinieks neatļauti piespieda ripu. Dinamo tomēr neizmantoja ne šo, ne pašā perioda izskaņā nopelnīto iespēju skaitliskajā vairākumā, lai gan iespējas bija labas, pirmajā atpūtā dodoties ar minimālo 0:1 uz tablo.

Pašā otrā perioda ievadā rīdziniekiem otro reizi mačā jāspēlē mazākumā - tajā Sedlāčeks reizi glābj komandu pēc bīstama Kleja Vilsona metiena. Turpinājumā jau iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, tomēr Jans Laco vārtos tika galā ar visiem sarežģījumiem. Arī mēģinājumi saaasināt spēli īsti neizdevās, jo pretinieks provokācijām neatbildēja, pacietīgi spēlējot no aizsardzības. Kādā no pretuzbrukumiem Donbass ceturtās maiņas uzbrucējam Viktoram Zaharovam pat izdevās izrauties pret Sedlāčeku, bet metiens garām vārtiem. Čehs gan neglāba nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām, kad Maksims Jakuceņa pretuzbrukumā raidīja ripu zem Dinamo vārtu pārliktņa - 0:2.. Pašā perioda izskaņā Lukašam Kašparam rupjš pārkāpums pret Juri Upīti un vairākums rīdziniekiem, bet minūtes laikā to realizēt neizdodas, atliekot atspēlēšanos uz trešo periodu.

Nepilnu minūti vairākumā trešā perioda ievadā pārvērst gūtos vārtos mājiniekiem neizdevās. Vēl vairāk - Sergejs Varlamovs nedaudz vēlāk guva trešos vārtus pēc neveiksmīgas epizodes Sedlāčeka izpildījumā. Lukašs Kašpars apslidoja vārtus, bet Varlamovs iebakstīja ripu jau tukšos vārtos. Septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Gints Meija ar savu trešo vārtu guvumu šajā sērijā pārtrauca neveiksmes uzbrukumā - 1:3. Vārtu guvums pamatīgi sapurināja komandu, kas nekavējoties metās uzbrukumā. Atlikušajā laikā gan vārtus gūs neizdevās, bet viesi pašā mačā izskaņā guva ceturtos, ieraidot ripu tukšajā rīdzinieku cietoksnī. Jau pēc spēles beigām 5+20 minūtes par kautiņu ar Sandi Ozoliņu nopelnīja Aleksandrs Torjaņiks.

Dinamiešu treneri mačam pieteica sešus aizsargus un 12 uzbrucējus, bet vietu vārtos pēc pirmdienas lieliskā snieguma izpelnījās čehs Jakubs Sedlāčeks. Arī Donbass vārtos stājās otrais numurs Jans Laco.

Kā ziņots, sērijas pirmajās divās spēlēs viesos dinamieši piekāpās ar 2:5 un 1:3, bet pirmdien savā laukumā trīs reizes atspēlēja ripas deficītu, sakaujot pretiniekus ar 7:3.

Gagarina kausa izcīņa. Rietumu konferences ceturtdaļfināls. 2014.gada 11.marts, Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Doņeckas Donbass 1:4 (0:1; 0:1; 1:2)

Vārti: 3:44 Laine (Kīskinens, Vilsons) 0:1; 38:05 Jakuceņa (Dadonovs) 0:2; 46:54 Varlamovs (Kašpars) 0:3; 52:44 Meija (Bičevskis) 1:3; 59:54 Kīskinens (Laine,t.v.) 1:4;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Jans Laco

Metieni: 25-21

Soda minūtes: 4-31