Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo hokejisti Gagarina kausa izcīņas otrās kārtas sērijas ceturtajā spēlē ar 4:5 (2:1, 1:3, 1:0, 0:0, 0:1) otrajā papildlaikā piekāpās Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajam HK MVD. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 3:1 HK MVD labā. Piektā spēle paredzēta ceturtdien Balašihā.

APTAUJA: Vai Rīgas Dinamo vēl ir reālas izredzes iekļūt Gagarina kausa pusfinālā?

Pirmie bīstamu situāciju pie pretinieku vārtiem izveidoja viesi – 3.minūtē Masaļskis dažu sekunžu laikā atvairīja trīs metienus. Divas minūtes vēlāk ar pretriecienu atbildēja Dinamo trešā maiņa – MVD vārtsargs Gārnets tvēra M.Rēdliha raidījumu no tuvas distances.

Bet jau nākamajā uzbrukumā rezultāts tika atklāts. J.Rēdliha metienu no zilās līnijas viesu vārstargs atvairīja, bet īstajā vietā un īstajā laikā klāt bija Gints Meija – 1:0.

Nepilnas četras minūtes vēlāk ceturtās maiņas uzbrucēji izcēlās vēlreiz. Galviņš raidīja ripu uz vārtu pusi, tā trāpīja Meijam un atlēca pie Roberta Bukarta, kurš nekavējoties raidīja ripu vārtu augšējā stūrī – 2:0.

Tiesa, starp šiem abiem vārtu guvumiem vairākas reizes reakciju un veiklību nācās demonstrēt Masaļskim.

Pagāja vēl trīs minūtes, un viesiem izdevās vienus vārtus atgūt. No ļoti šaura leņķa pa rīdzinieku vārtiem uzmeta Deniss Kokarevs, un ripa atrada ceļu starp Masaļska kājsargiem.

Līdz pārtraukumam iespējas mainīt rezultātu bija abām komandām. Labākas gan viesiem, kuri pēdējā minūtē Dinamo zonā sagrieza pamatīgu karuseli.

Otrā trešdaļa rīdziniekiem sākās pavisam nepatīkami. Bijušais Dinamo aizsargs Novaks no zilās līnijas uzmeta ripu uz vārtiem, un tā rikošetā sasniedza mērķi – 2:2.

Neko labu nesolīja arī tūdaļ sekojušais Sorokina noraidījums. Taču kārtējo reizi lielisks mazākumā bija Sprukts. Izcīnījis ripu, viņš pārvirzīja to viesu aizsardzības zonā un turpināja cīnīties ar diviem HK MVD aizsargiem. Negaidīti piesteidzās Mārtiņš Karsums un ar veiklu metienu apakšējā stūrī pārspēja Gārnetu – 3:2.

Gūtiem vārtiem un noraidījumiem bagātais perioda sākums turpinājumu guva jau ceturtajā minūtē, kad skaitliskajā vairākumā Cvetkovs noguldīja uz ledus Masaļski un pārmeta viņam ripu pāri – 3:3.

Nervozitāte spēle arvien vairāk pieauga, un nebija ilgi jāgaida līdz pirmajai spēka vai dūru cīņai laukumā. Pēc grūstīšanās Masaļska vārtu tuvumā brīvās cīņas mačā tikās Sotnieks un Solovjovs – rīdzinieks izrādījās pārāks.

Atklātajā hokejā, kāds valdīja otrajā trešdaļā, mazliet pārāki šķita MVD hokejisti, kaut arī tas lielā mērā bija uz noraidījumu rēķina. Perioda beigās skaitlisko vairākumu ieguva rīdzinieki, taču pārāk aizrāvās uzbrukumā, nepietiekami aktīvi nospēlēja savā zonā un ielaida ceturtos vārtus – otro reizi spēlē Masaļski pārspēja Cvetkovs.

Trešajā trešdaļā iepriekš demonstrēta vētrainā cīņa nedaudz nomierinājās, un abas komandas centās spēlēt iespējami uzmanīgi. Iniciatīva pārmaiņus pārgāja no viena kluba hokejistiem pie otriem, taču liela nozīme teritoriālā pārsvarā iegūšanai bija spēlei nevienādos sastāvos.

Pamatlaika izskaņā pārsvars piederēja rīdziniekiem, taču Znaroka un Vītoliņa audzēkņi ļoti organizēti darbojās gan savā aizsardzības zonā, gan aktīvi traucēja Dinamo uzbrukumus jau viduszonā.

Jau divarpus minūtes līdz beigām Juliuss Šuplers izšķīrās nomainīt Masaļski pret sesto laukuma spēlētāju, un šis izmisuma solis nesa rezultātu. 44 sekundes līdz finālsirēnai uzreiz pēc iemetiena ripu Gārneta vārtos ieraidīja Hosa – 4:4!

Jau pirmajās pagarinājuma sekundēs rīdzinieki nonāca skaitliskajā mazākumā – četras soda minūtes (2+2) par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju nopelnīja Ņiživijs. Viena laba iespēja MVD hokejistiem panākt uzvaru gan bija, taču kopumā dinamieši mazākumā nospēlēja lieliski.

Izturējuši grūto papildlaika sākumu, Dinamo hokejisti pamazām pārņēma iniciatīvu savās rokās un kādu brīdi uzbruka bīstamāk. Turpmāk spēle ritēja kā šūpolēs, un bīstami momenti vienlīdz bieži izveidojās pie abiem vārtiem.

Lielo lozi izvilka viesu komanda. Otrā papildlaika sākumā viens aizsardzības zonas vidusdaļā palika MVD uzbrucējs Fjodorovs, kuram pēc acīgas partnera piespēles izdevās pārspēt Masaļski.

Otro spēli pēc kārtas laukuma saimnieki aizvadīja bez sava kapteiņa Sanda Ozoliņa. Pats hokejists pēc vienas spēles diskvalifikācijas izciešanas ļoti vēlējies atgriezties uz ledus. Taču pēc ārstu ieteikuma palicis malā, lai neriskētu atsvaidzināt nesen apārstēto elkoņa traumu.

Traumas dēļ nespēlēja arī Maiks Iguldens. Ceturto maču pret HK MVD rīdzinieki aizvadīja tieši tādā pašā sastāvā kā pirmdienas trešo spēli.

Gagarina kausa izcīņa, 2.kārtas 4.spēle

Rīgas Dinamo – HK MVD 4:5 (2:1, 1:3, 1:0, 0:0, 0:1). Sērijā 1:3

Vārti: 5:30 Meija (J.Rēdlihs) – 1:0, 9:05 Bukarts (Galviņš, Meija) – 2:0, 12:28 Kokarevs (Cvetkovs) – 2:1, 20:32 Novaks (Volkovs) – 2:2, 22.02 Karsums (Sprukts, maz.) – 3:2, 23:27 Cvetkovs (Štrbaks, Elisons, vair.) – 3:3, 37:18 Cvetkovs (Ugarovs, maz.) – 3:4, 59:16 Hosa (Sprukts) – 4:4, 82:33 Fjodorovs (Stoļarovs, Tertišnijs) – 4:5

Metieni: 31 – 47

Soda min.: 22 – 16

Dinamo: Masaļskis, Kr.Rēdlihs – Sorokins, Hosa – Petrovickis – Ņiživijs, Sotnieks – J.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Cipulis, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Bukarts – Arnasons – Meija, Cibuļskis

LOK: Apdraudētas iespējas nodarboties ar sportu Rīgā

“Rimi” Olimpiskais sporta centrs saņēmis vēstuli no Rīgas domes ar paziņojumu, ka sakarā ar veiktajiem grozījumiem MK noteikumos nr. 350, no 1. oktobra vairāk nekā desmit reizes tiek paaugstināta ...