Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Latvijas hokeja valstsvienība, gatavojoties gaidāmajam pasaules čempionātam, trešdien Arēnā Rīga izcīnīja uzvaru pirmajā pārbaudes spēlē pret Francijas izlasi – 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Divus vārtus mājinieku labā guva Mārtiņš Cipulis, pa vieniem – Mārtiņš Karsums un Herberts Vasiļjevs. Ceturtdien abas komandas tiksies otrreiz.

Francijas hokejisti Rīgā ieradās tikai nepilnas divas stundas pirms spēles, un, pēc abu komandu vienošanās, cīņas sākums tika pārcelts par 45 minūtēm.

Pirmās trešdaļas sākumā krietni bīstamāk uzbruka mājinieki. Labas iespējas atklāt rezultātu bija Džeriņam, Karsumam, Vasiļjevam, taču atzīstami darbojās Francijas izlases vārtsargs Lenrī.

Tikai pirmās trešdaļas otrajā pusē pirmo reizi spēlē nopietni bija jāiesaistās Masaļskim. Bet jau īsu brīdi vēlāk ripa ieslīdēja viņa sargātajos vārtos – vārtu priekšā izmanīgāks bija Garī Leveks. Līdz pirmajam pārtraukumam francūžiem vēl bija vairākas iespējas palielināt pārsvaru.

Otrā trešdaļa sākās ar vētrainiem Latvijas hokejistu uzbrukumiem, un 27.minūtē pēc elegantas saspēles ar Ņiživiju viesu aizsardzības zonā izlīdzinājumu panāca Mārtiņš Cipulis – 1:1.

Precīzi sešas minūtes vēlāk Cipulis izvirzīja mājiniekus vadībā. Pēc Vasiļjeva piespēles šķērsām laukumam viņš, neapturot ripu, trieca ripu Leveka sargātajā cietoksnī. Bet trešdaļas izskaņā Latvijas hokejisti skaisti izspēlēja skaitlisko vairākumu – kombināciju vārtu priekšā pabeidza Mārtiņš Karsums – 3:1.

Trešajā trešdaļā laukuma saimnieki saglabāja pārsvaru, kaut arī tas nebija tik nospiedošs kā otrajā. Vienreiz ripa trāpīja Masaļska vārtu pārliktnim, vēl vairākas reizes komandu glāba mājinieku vārtsargs.

Tomēr tuvojoties spēles beigām, Latvijas hokejisti arvien bīstamāk apdraudēja pagurušo viesu vārtus, līdz priekšpēdējā minūtē ceturto reizi ripu Francijas vārtos ieraidīja Herberts Vasiļjevs.

Par labāko Latvijas izlases sastāvā atzina Mārtiņu Cipuli.

cfv

Znaroks: jāuzlabo spēles disciplīna

Pārbaudes spēle hokejā

Latvija – Francija 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Vārti:
13:59 Leveks (Rusels) – 0:1, 26:32 Cipulis (Ņiživijs) – 1:1, 32:32 Cipulis (Vasiļjevs, Pujacs) – 2:1, 38:30 Karsums (Jekimovs, J.Rēdlihs) – 3:1, 58:12 Vasiļjevs (Ņiživijs) – 4:1

Latvija: Masaļskis, Pujacs – Sotnieks, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs, Cibuļskis – J.Rēdlihs; Jekimovs – Sprukts – Karsums, Galviņš – Jerofejevs, Bukarts – Bērziņš – Dārziņš, Jass – Andersons, Meija – A.Širokovs– Džeriņš.