Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Latvijas hokeja valstsvienība izcīnījusi pirmo vietu Euro Ice Hockey Challenge turnīrā Norvēģijā. Sestdien pēdējā spēlē Latvijas komanda trenera Leonīda Beresņeva vadībā noraidījumiem un gūtiem vārtiem bagātā cīņā ar 5:4 uzvarēja mājiniekus Norvēģijas hokejistus.

Turnīrā Norvēģijā Latvijas hokeja izlase sasniegusi ko vēlējusies

Salīdzinājumā ar piektdienas spēli pret Itāliju (7:1) Latvijas izlasē notikusi viena izmaiņa – ceturtajā uzbrucēju trijniekā Gunāru Skvorcovu nomainījis Elviss Želubovskis.

Abu pasaules čempionāta elites divīzijas komandu savstarpējā spēle iesākās visai ātrā tempā ar diezgan niecīgu metienu skaitu, toties daudzām spēka divcīņām un noraidījumiem. No vārtsargiem krietni vairāk darba pirmajā trešdaļā bija Lūsiņam, taču pirmo reizi ripa ielidoja Grotnesa sargātajos vārtos. Četras minūtes pirmā perioda beigām Andris Džeriņš ar plaukstas metienu pārspēja mājinieku vārtuvīru.

Ātri vien norvēģi panāca izlīdzinājumu, sodot viesus par kārtējo noteikumu pārkāpumu. Savukārt kad līdz perioda beigām bija palikušas dažas sekundes un uz noraidīto spēlētāju soliņa sēdēja četri mājinieki, Latvijas hokejisti viesu aizsardzības zonā uzvarēja iemetienā, un atspēlēto ripu līdz ar finālsirēnu vārtos trieca Roberts Bukarts – 2:1.

Otrā perioda pirmajā pusē Latvijas izlasei vēlreiz divas reizes izdevās realizēt skaitlisko vairākumu. Vispirms, apslidojis vārtus, ļoti precīzi meta Kaspars Saulietis, bet trešdaļas vidū, otrreiz spēlē izmantojot norvēģu aizsarga izveidoto aizsegu, Grotnesu pārspēja Džeriņš.

Tiesa, pa vidu šīm abiem notikumiem un arī pēc tam vairākas spožas epizodes bija vārtsargam Lūsiņam. Divos gadījumos gan glābējs nebija arī viņš. Šoreiz jau Norvēģijas hokejisti, spēlējot piecatā pret trijiem, pašās trešdaļas beigās guva vārtus un samazināja starpību līdz minimumam.

Trešajā periodā spēle kļuva mierīgāka un piesardzīgāka. Neliels pārsvars bija Latvijas valstsvienībai, un nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām to arī izdevās realizēt – spēlējot skaitliskajā vairākumā, ripu “devītniekā” iemeta Jānis Andersons. Pašās beigās, izmantojot daudzos Latvijas hokejistu noraidījumus, laukuma saimnieki guva ceturtos vārtus.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā atzina Andri Džeriņu.

Kā zināms, pirmajās divās spēlēs Latvijas hokejisti zaudēja Ukrainai 1:2 un pieveica Itāliju 7:1.

Euro Ice Hockey Challenge

Norvēģija – Latvija 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Vārti: 16:08 Džeriņš (Meija) – 0:1, 17:17 Lorencens (Kristiansens, Tolefsens, vair.) – 1:1, 19:59 Bukarts (Pujacs, Iliško, vair.) – 1:2, 22:02 Saulietis (Štāls, Bērziņš, vair.) – 1:3, 29:04 Džeriņš (Meija, Pujacs, vair.) – 1:4, 32:47 Andersens (Espelands, Lorencens) – 2:4, 39:58 Espelands (Skrēders, Roimarks, vair.) – 3:4, 54:24 Andersons (Meija, Bukarts, vair.) – 3:5, 59:44 Skrēders (Roimarks, Tolefsens, vair.) – 4:5

Metieni: 32 - 18
Soda min.: 44 - 34

Latvija: Lūsiņš, Andersons – M.Jass, Meija – A.Džeriņš – Bukarts, Pujacs – M.Širokovs, Štāls – Bērziņš – Saulietis, Iliško – Durdins, Zeltiņš – Pavlovs – Bajaruns, Jakovļevs – Porejs, Straupe – Ķēniņš – Želubovskis.

Itālija – Ukraina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Latvija     3 2 0 0 1  13:7  6
Itālija       3 2 0 0 1  8:11  6
Ukraina    3 1 1 0 1  4:4    5
Norvēģija 3 0 0 1 2  7:10  1