Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas čempionāta kārtējā spēlē trešdien Arēnā Rīga piekāpās pašreizējiem Gagarina kausa īpašniekiem Kazaņas Ak Bars hokejistiem – 2:4 (1:1, 1:2, 0:1). Vārtus rīdzinieku labā guva Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš.KHL Rietumu zonas turnīra tabulā dinamieši saglabā devīto vietu, bet Kazaņas komanda Austrumu zonā ir sestajā vietā.

Spēli abas komandas iesāka diezgan piesardzīgi, lielāko uzmanību pievēršot savu vārtu drošībai. Piektajā minūtē kādā no pretuzbrukumiem pirmo bīstamo metienu pa Ak Bars vārtiem izdarīja M.Rēdlihs, taču kazaņiešu vārtsargs Vehanens ripu atsita. Pāris reižu reakciju nācās demonstrēt arī Prusekam.

8.minūtē Dinamo nonāca skaitliskajā mazākumā, un viesi pēc elegantas kombinācijas ātri vien guva pirmo vārtus – pielabojot Pruseka atsisto ripu, precīzs bija Zaripovs.

Arī vienādos sastāvos viesi turpināja spiedienu uz rīdzinieku vārtiem. Labu brīdi Dinamo neizdevās izveidot nevienu vērā ņemamu uzbrukumu, līdz beidzot lieliska izdevība panākt izlīdzinājumu radās Sorokinam – diemžēl netraucētu viņa metienu tvēra Vehanens.

Pamazām dinamieši pārņēma iniciatīvu un par savu aktivitāti tika atalgoti ar gūtiem vārtiem. Dārziņa raidījumu pēc acīgas Sprukta piespēles viesu vārtsargs atvairīja, taču klāt bija Miķelis Rēdlihs, kurš raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī – 1:1.

Līdz trešdaļas beigām Dinamo hokejisti saglabāja ievērojamu teritoriālo pārsvaru, taču izvirzīties vadībā neizdevās.

Pēc pārtraukuma rīdzinieki turpināja aktīvi uzbrukt un sestajā minūtē izvirzījās vadībā. Sprukta asu piespēli no laukuma stūra vārtu priekšā pielaboja Dārziņš – 2:1.

Gan temps, gan azarts otrajā periodā bija jūtami pieaudzis, un darba abiem vārtiem bija daudz vairāk. Trešdaļas vidū aktivizējās viesi, un ātrajā pretuzbrukumā pēc mājinieku kļūdas Ak Bars labākais snaiperis Aleksejs Morozovs panāca neizšķirtu 2:2.

Neilgi līdz otrās trešdaļas beigām strīdīgā situācijā Kazaņas komanda ieguva skaitlisko pārsvaru, un 24 sekundes līdz beigām ar spēcīgu un ļoti precīzu metienu no zilās līnijas Ņikuļins izvirzīja vadībā Ak Bars vienību.

Trešajā trešdaļā ritēja spēkos līdzvērtīgu sāncenšu cīņa, kurā mazliet bīstamāk uzbruka Kazaņas komanda. Perioda vidū Dinamo hokejisti it kā bija pārņēmuši iniciatīvu, diežēl zaudēja ceturtos vārtus.

Atlikušajā laikā Ak Bars hokejisti ļoti uzmanīgi nospēlēja laukuma vidusdaļā un savā zonā, liedzot majiniekiem izveidot organizētus uzbrukumus.

Nākamo spēli Rīgas Dinamo aizvadīs piektdien, kad Arēnā Rīga uzņems Toljati Lada komandu.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Kazaņas Ak Bars 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Vārti: 7:52 Zaripovs (Ņikuļins, Kapanens, vair.) – 0:1, 14:10 M.Rēdlihs (Sprukts, Dārziņš) – 1:1, 25:25 Dārziņš (Sprukts) – 2:1, 31:01 Morozovs (Ņikuļins, Zaripovs) – 2:2, 39:36 Ņikuļins (Morozovs, vair.) – 2:3, 53:36 Kazionovs (Immonens) – 2:4

Dinamo: Pruseks, Ņiživijs - Iguldens - Cipulis, J.Rēdlihs - Sorokins, Hosa - Petrovickis - Ankipāns, Kr.Rēdlihs - Sotnieks, Dārziņš - Sprukts - M.Rēdlihs, Laviņš - Galviņš, Bukarts - Karija - Arnasons