Rīgā +3 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā Rīgas Dinamo savā laukumā ar 3:2 pārspēja Magņitogorskas Metallurg, uzlabojot izredzes pacīnīties par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā.

Rīdzinieku sastāvā debitēja Latvijas izlases uzbrucējs Mārtiņš Karsums. Dinamo šī bija simtā spēle KHL regulārajā turnīrā.

Pirmie bīstamu uzbrukumu izveidoja viesi, taču spēles turpinājumā aktīvāki bija Dinamo hokejisti. Jau otrajā  minūtē Metallurg vārtsargu ar metienu no zilās līnijas pārsteidza Guntis Galviņš, atklājot spēles rezultātu. Rīdzinieki arī turpinājumā vairākkārt centās uzbrukt no distances, tomēr Košečkins darbojās pārliecinoši. Pāris reizes savu meistarību nācās demonstrēt arī Martinam Prusekam.

Sestajā minūtē Dinamo panāca 2:0 - Ģirts Ankipāns izcīnīja ripu pretinieku soda laukumā, piespēlēja Jānim Spruktam, kurš pārspēja viesu vārtsargu. Līdz trešdaļas vidum rīdziniekiem bija vēl vairākas izdevības: vispirms Sprukts un Ankipāns neizmantoja izgājienu pret vienu aizsargu, pēc tam bīstami uzbruka Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš un Mārtiņš Cipulis.

Iespējas netika izmantotas, par ko pretinieki sodīja laukuma saimniekus. Pēc pieredzējušā Segeja Fjodorova piespēles Staņislavs Čistovs apspēlēja rīdzinieku aizsargu un ar otro piegājienu raidīja ripu vārtos. Sajutuši spēles garšu Metallurg hokejisti uzbruka arvien aktīvāk, bet Dinamo veidoja pretuzbrukumus, taču līdz trešdaļas beigām rezultāts nemainījās.

Otrā trešdaļa sākās līdzīgi pirmā perioda beigām - iniciatīva joprojām piederēja Metallurg, kamēr Dinamo meklēja prettrieciena iespējas. Trešdaļas vidū pēc izcilas Kristapa Sotnieka piespēles vienatnē pret vārtsargu izgāja Mārtiņš Cipulis, kurš šādu iespēju garām nepalaida. Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva pārgāja Dinamo rīcībā, taču neizdevās realizēt vairākas labas vārtu gūšanas izdevības.

Pašās trešdaļas beigās otros vārtus spēlē guva Staņislavs Čistovs, kurš individuāli apspēlēja pusi no Dinamo komandas, tajā skaitā Pruseku, un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešais periods atkal sākās ar Metallurg ofensīvu, vairākkārt aktīvi uzbruka soms Koivisto, taču pārliecinoši vārtos darbojās Martins Pruseks. Trešdaļas vidū pirmo reizi spēlē tika noraidīts kāds no spēlētājiem - divu minūšu sodu saņēma pieredzējušais Metallurg hokejists Vladislavs Buļins. Vairākumu izmantot neizdevās, turklāt tūdaļ pēc tam divas reizes pēc kārtas mazākumā palika mājinieki. Dinamo izdevās izturēt mazākumā, taču Metallurg līdz pat spēles beigām uzbruka ar milzīgiem spēkiem.

Minūti pirms trešdaļas beigām laba izdevība pretuzbrukumā radās Cipulim, taču Košečkins glāba savu komandu. Metallurg neizdevās izlīdzināt rezultātu arī pēc tam, kad vārtsarga vietā laukumā nāca sestais laukuma spēlētājs un Rīgas Dinamo pirmo reizi KHL spēlē uzvarēja Magņitogorskas Metallurg.

Par spēles labāko spēlētāju atzina Jāni Spruktu.

Līdzšinējās trijās spēlēs Rīgas Dinamo Magņitogorskas Metallurg komandu nebija uzvarējis. Pagājušajā sezonā viesos tika piedzīvots zaudējums ar 5:3, bet Rīgā pēcspēles metienos piekāpās ar 1:2. Šosezon oktobra sākumā Magņitogorskā mājinieki bija pārāki ar 4:2.

xxx

Rīgas Dinamo - Magņitogorskas Metallurg 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Vārti: 1:20 Galviņš (Karija) 1:0, 5:53 Sprukts (Ankipāns, Sorokins) 2:0, 9:49 Čistovs (Fjodorovs) 2:1, 31:19 Cipulis (Sotnieks) 3:1, 39:33 Čistovs (Malenikihs) 3:2.

Vārtos: Martins Pruseks - Vasīlijs Košečkins