Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas turnīrā izcīnījuši ceturto uzvaru pēc kārtas. Ceturtdien kārtējā spēlē Arēnā Rīga viņi ar 4:1 pārspēja Latvijas valstsvienības aizsarga Aleksandra Jerofejeva pārstāvēto Novokuzņeckas Metallurg komandu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs pirmdien pret Maskavas Spartak.

Cīņasspars un laba momentu realizācija trešajā periodā sekmējusi Rīgas Dinamo uzvaru

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (2:1 pret Habarovskas Amur) rīdzinieku sastāvā notikusi tikai viena izmaiņa – Mikaela Telkvista vietā vārtos stājies Kriss Holts.

Laukuma saimniekiem rezultāta atklāšanai bija nepieciešamas piecas minūtes. Metallurg vārtsarga Vjuhina atsisto ripu uztvēra Lauris Dārziņš un, apslidojis vārtus, raidīja to tīklā – 1:0.

Pirmā trešdaļa aizritēja aizraujošā cīņā, kurā lielākās uzslavas nopelnīja abu komandu vārtsargi. Gan Holts, gan Vjuhins 2 – 3 reizes glāba savas komandas no gandrīz neglābjama vārtu zaudējuma. Rīdzinieku spēli perioda otrajā pusē ietekmēja trīs noraidījumi.

Otrā trešdaļa pagāja jau ar diezgan ievērojamu Dinamo pārsvaru, taču pat no izdevīgākajām situācijām laukuma saimniekiem nekādi neizdevās pārspēt Vjuhinu.

To, kas nekādi neizdevās rīdzinieku uzbrucējiem, trešā perioda sākumā paveica aizsargi. Vispirms pēc Kristapa Sotnieka tāla metiena, iespējams, vienīgo kļūdu mačā pieļāva citādi teicami nospēlējušais viesu vārtsargs. Bet dažas minūtes vēlāk Hartigana un Ņiživija iesākto kombināciju ar precīzu raidījumu skaitliskajā vairākumā pabeidza Rodrigo Laviņš – 3:0.

Diemžēl nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām viesi atņēma “sauso” spēli Krisam Holtam, kurš neielaida nevienus vārtus abu klubu šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē Novokuzņeckā (3:0). Bet drīz pēc tam vēl vienu skaistu izspēli vairākumā pabeidza Hartigana maiņa - 4:1.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 49 punktiem 30 spēlēs ir piektajā vietā, bet Metallurg Austrumos ieņem priekšpēdējo 11.vietu.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Novokuzņeckas Metallurg 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Vārti: 5:08 Dārziņš (M.Rēdlihs) – 1:0, 41:24 Sotnieks – 2:0, 45:06 Laviņš (Ņiživijs, Hartigans, vair.) – 3:0, 52:30 Kosourovs (Kicins, Beluhins) – 3:1, 54:18 Hartigans (Surovijs, Ņiživijs, vair.) – 4:1

Metieni: 33 - 23
Soda min.: 12 - 26
Iemetieni: 34 - 29

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Laviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Galviņš – Sotnieks, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Kr.Rēdlihs, Karsums – Troters – Ankipāns, Bukarts – Džeriņš – Meija