Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti līdz ar uzvaru 3:1 piektdien pār Magņitogorskas komandu Metallurg kārtu pirms Kontinentālās hokeja līgas pamatturnīra beigām garantējuši vietu Gagarina kausa izcīņā. KHL regulārās sezonas pēdējā spēlē svētdien Dinamo komanda uzņems Čeļabinskas Traktor.

Šuplers: pirksta lūzuma dēļ Reķim sezona beigusies

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (2:3 pret Ufas Salavat Julajev) laukuma saimnieku sastāvā izmaiņas nav notikušas.

Pirmās trešdaļas pirmajā pusē galvenās lomas spēlēja abu komandu vārtsargi Telkvists un Gelašvili, bet rezultātu izdevās atklāt Dinamo hokejistiem. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, uzbrukumam pieslēdzās Krišjānis Rēdlihs un, saņēmis Sprukta piespēli, raidīja ripu vārtu apakšējā stūrī – 1:0.

Pirms otrās trešdaļas kļuva zināms, ka zaudējumu priekšpēdējā spēlē cietuši Ņižņijnovgorodas Torpedo hokejisti (1:3 pret Omskas Avangard), kuri vairs nevar apsteigt Rīgas Dinamo turnīra tabulā, un līdz ar to rīdzinieki neatkarīgi no cīņas iznākuma garantēja vietu Gagarina kausa izcīņā.

Otrā perioda sākumā rīdziniekiem izdevās pārsvaru palielināt. Vārtu priekšā pacīnījās Dārziņš un palīdzēja ripai nonākt pie Miķela Rēdliha, kurš meta precīzi. Divu vārtu starpība saglabājās gan tikai 19 sekundes. Aizsardzības zonā pārāk liela vaļa tika atļauta Gļebam Kļimenko, un 2:1.

Līdz otrajam pārtraukumam uz ledus turpinājās aizraujoša cīņa ar daudzām vārtu gūšanas iespējām. Vienu no tām – mazliet kuriozā veidā – realizēja mājinieki. Vairākumā Gelašvili atvairīto ripu uz vārtu pusi pabakstīja Marks Hartigans, tā atsitās pret Metallurg aizsarga kāju un ieslīdēja vārtos – 3:1.

Spēles raksturs nemainījās arī trešajā trešdaļā, nemainījās arī rezultāts. Par labāko spēlētāju Dinamo sastāvā atzina Sandi Ozoliņu.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 78 punktiem 53 spēlēs garantējuši septīto vietu, taču atkarībā no svētdienas spēļu iznākumiem var apsteigt Maskavas Spartak un finišēt sestie.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Magņitogorskas Metallurg 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Vārti: 11:03 Kr.Rēdlihs (Galviņš, Sprukts, vair.) – 1:0, 21:49 M.Rēdlihs (Dārziņš, Troters) – 2:0, 22:08 Kļimenko (Niskala) – 2:1, 37:15 Hartigans (Surovijs, vair.) – 3:1

Metieni: 33 - 25
Soda min.: 10 - 14
Iemetieni: 31 - 26

Dinamo: Telkvists, Ozoliņš – J.Rēdlihs, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Cibuļskis, Podziņš – Petrovickis – Štāls