Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Ar pārliecinošu uzvaru dalību pasaules čempionātā sestdien uzsāka Somijas hokejisti, kas bez grūtībām ar 5:1 pieveica Dānijas izlasi.Lai gan somiem piederēja ievērojams pārsvars, tomēr pirmajā periodā rezultāts palika neatklāts. Otrajā trešdaļā Jarko Imonens un Juhamati Āltonens guva divus vārtus un izvirzīja somus vadībā ar 2:0.

Pēdējās trešdaļas sākumā Anti Pilstrēms panāca jau 3:0. 13 minūtes pirms spēles beigām dāņiem izdevās lieliska izspēle somu vārtu priekšā un Niklāss Hardts vienus vārtus atguva. Dāņi sāka spēlēt aktīvāk, tomēr vairāk pārspēt vārtsargu nespēja. Savukārt somi guva vēl divus vārtus (Janne Niskala un Tuomo Rūtu) un svinēja pārliecinošu uzvaru.Somi izdarīja 44 metienus pa vārtiem, dāņi traucēja Petri Vehanenu tikai deviņas reizes. Jāatzīmē, ka somi trīs no pieciem vārtiem guva skaitliskā vairākuma izspēlēs.**x x x****Somija 5:1 Dānija****Vārtu guvēji:** Imonens (Valivāra) - 1:0 (23:57, vair.), Āltonens (Koivu, Lepisto) - 2:0 (36:26, vair.), Pilstrēms (Pjorala, Nokelainens) - 3:0 (42:39), Hardts (Jakobsens, Grīns) - 3:1 (47:54, vair.), Niskala (Puistola, Granlunds) - 4:1 (52:29, vair.), Rūtu (Āltonens) - 5:1 (54:21).**Metienu attiecība: **44 - 9**Soda minūtes:** 4 - 10**Vārtsargi:** Petri Vehanens - Frederiks Andersens