Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Gēteborgas Frolunda otro gadu pēc kārtas uzvar IIHF Čempionu līgā

Zviedrijas hokeja komanda Gēteborgas Frolunda otrdien savā laukumā otro gadu pēc kārtas triumfēja Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas turnīrā.

Finālspēlē Frolunda ar 4:3 (2:2, 1:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Čehijas vienību Prāgas Sparta.

Spēles pirmajā trešdaļā viesus pa reizei vadībā izvirzīja Lukāšs Cingels un Petrs Vrāna, tomēr izlīdzinājumu Frolunda panāca Keisijs Velmens un Jūels Lundkvists.

Turpinājumā otrajā trešdaļā Gēteborgas komandai jau vadību deva Velmens, tomēr 47.minūtē neizšķirtu 3:3 panāca Lukāšs Klimeks.

Pamatlaikā vienības uzvarētāju nenoskaidroja un nācās laukumā doties pagarinājumā, kurā jau otrajā minūtē izcēlās Niklass Lasu.

Pagājušajā sezonā Čempionu līgas finālā Frolunda ar 2:1 uzvarēja Oulu Karpat no Somijas. Turnīrs tika izspēlēts trešo sezonu un Frolunda finālā spēlēja trešo reizi, jo 2015.gada pavasarī titula mačā piekāpās citai Zviedrijas vienībai Lulea Hockey.

No Latvijas hokejistu komandām šosezon turnīrā vistālāk tika uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Šveices vienība Cīrihes ZSC Lions, kas apstājās ceturtdaļfinālā.

2017./18.gada sezonā Čempionu līgā dalībnieku skaits tiks samazināts no 48 līdz 32 komandām, turklāt kvalificēties turnīram varēs vien pēc sportiskajiem rezultātiem. Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.