Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Hokeja izlase Beļavska debijā pārspēj Dāniju

Latvijas vīriešu hokeja izlase, tās galvenā trenera amatā debitējot Aleksandram Beļavskim, ceturtdien Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma pirmajā spēlē ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Dānijas valstsvienību.Norvēģijā notiekošajā spēlē Latvijai divus vārtus guva Edijs Brahmanis, kuram abas reizes piespēlēja Aleksejs Širokovs un Toms Andersons.

Tāpat reizi precīzs bija arī pats Aleksejs Širokovs, bet vēl vienu reizi izcēlās Lauris Bajaruns.Spēles rezultātu Latvijas izlase atklāja 15.minūtē, kad pēc veiksmīgas Alekseja Širokova individuālās darbības nūju pielika Brahmanis, ieraidot ripu vārtos. Tomēr trešdaļas beigās Latvijas izlase palika lielajā mazākumā, ko ar atkārtotu metienu realizēja Dānijas uzbrucējs Jespers Jensens, panākot izlīdzinājumu 1:1. Pēc oficiālās statistikas, metienu statistika pirmajā trešdaļā bija 18:5 dāņu labā.Arī otrajā trešdaļā praktiski visu laiku diezgan nospiedošs pārsvars bija Dānijas izlasei, bet vārtus pamanījās gūt tieši Latvijas izlase - mazākumā, aizturētā soda laikā, kad Latvijas rindās laukumā bija devies piektais hokejists, pēc sekmīgas Maksima Širokova piespēles Bajaruns izgāja viens pret vārtiem un nekļūdījās. Pirmajās divās trešdaļās kopā Latvijas izlase bija saņēmusi sešus noraidījumus, metienu attiecībā zaudēja ar 15:31, bet rezultāta ziņā bija vadībā ar 2:1.Noslēdzošā trešdaļa Latvijai sākās ļoti sekmīgi un jau pēc 33 spēlētām sekundēm vēlreiz A.Širokovs atdeva lielisku piespēli Brahmanim, kurš vārtu priekšā bija precīzs, panākot jau 3:1. Kopumā trešajā trešdaļā Latvijas izlases hokejisti cīnījās daudz pārliecinošāk, bet svarīgs brīdis bija četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad noraidīts tika Mārtiņš Gipters. Tomēr Latvija šīs divas minūtes izturēja un arī pārējā laikā sekmīgi tika galā ar dāņu spiedienu, bet pēdējā minūtē jau ripu tukšos vārtos ieraidīja A.Širokovs, garantējot komandai uzvaru ar 4:1.Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts vārtsargs Ervīns Muštukovs.Šajā mačā izlasē debijas piedzīvoja Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Toms Andersons, Kristers Freibergs un Kristaps Bazevičs.Turnīra turpinājumā Latvijas izlase piektdien tiksies ar mājiniekiem norvēģiem, bet sestdien spēkosies ar Francijas valstsvienību, kas būs viena no latviešu pretiniecēm arī nākamā gada pasaules čempionātā Čehijā.