Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Indrašis pēdējās sekundēs nodrošina Dinamo uzvaru pār spēcīgo SKA

Pie pirmās uzvaras izbraukumā kopš 9.septembra trešdienas vakarā tika Rīgas Dinamo hokejisti, kuri ar 4:3 sīvā cīņā viesos uzveica Sanktpēterburgas SKA. Uzvaras vārti astoņas sekundes pirms mača beigām Mika Indraša rēķinā, kuram tā bija jau otrā iemestā ripa spēlē - pirmoreiz viņš SKA vārtsargu pārspēja tieši astoņas sekundes pēc mača sākuma. Vēl ar precīziem metieniem rīdzinieku labā izcēlās Krišjānis Rēdlihs un Pols Šehura. Pēc ilgāka pārtraukuma Dinamo vairs nav pēdējie Rietumu konferencē - ar 23 punktiem tikpat mačos komanda pakāpusies uz 13.vietu.

Jau spēles 8.sekundē Miks Indrašis ar pirmo metienu mačā panāk 1:0! Perioda turpinājumā rīdzinieki nopelnīja divminūšu noraidījumu - lai gan pretiniekiem bija gana bīstami momenti, mazākums izturēts. Mača 9.minūtē gan SKA rezultātu izlīdzināja, kad pēc lieliskas Iļjas Kovaļčuka piespēles vārtus guva Tonijs Mortensons. Vadību Latvijas klubs atkal atguva trīsarpus minūtes vēlāk, kad Krišjānis Rēdlihs pēc labas Indraša piespēles gūst rīdzinieku otros vārtus mačā. Perioda turpinājumā vairākas minūtes netika izdarīts neviens metiens pa abu komandu vārtiem. 68 sekundes pirms trešdaļas beigu sirēnas Rīgas Dinamo pārsvaru ar neatvairāmu metienu no vārtu priekšas dubultoja Pols Šehura, panākot jau 3:1; šādi pirmās 20 minūtes arī noslēdzās. Pēdējā minūtē Telkvists glāba komandu no droša vārtu zaudējuma. Samērā negaidīts spēles pirmais periods Sanktpēterburgā!

Jau otrā perioda 55.sekundē Dinamo iegūst vairākumu - pirmo šajā mačā. Tajā bīstami met Ņiživijs un Šehura, tomēr vietā SKA vārtsargs Ježovs un vairākums paliek nerealizēts. Dažas minūtes vēlāk vēl viens vairākums mūsējiem. Tajā ļoti tuvu ceturto vārtu guvumam bija Ņiživijs, bet arī šoreiz nekā. Jau tuvāk perioda vidusdaļai noraidījumu nopelnīja Arvīds Reķis, ļaujot vairākumā uzspēlēt mājiniekiem. Tas viss beidzās ar ļoti muļķīgiem ielaistiem vārtiem no Telkvista puses - zviedru vārtsargs neredz un netiek galā ar vieglu Dālmena uzmetienu no zilās līnijas. Dinamo atbild ar bīstamu momentu pie Ježova vārtiem - Indrašis gandrīz soda vārtsargu par paviršību. Jau otro vairākumu īsā brīdī iegūst SKA, vēlreiz noraidīts Reķis. Mazākumā rīdzinieki gandrīz palika trijatā, tomēr tiesnesis apžēlojās un Galviņu nenoraidīja. Šoreiz divas minūtes izturēt izdevās, bet uzreiz pēc tam laba izdevības Latvijas kluba vadošajai maiņai - Karsums neiemet izgājienā pret Ježovu. Par spīti iesapidīgai mājinieku ofensīvai, rezultāts pēc spēlētām 40 minūtēm arvien Dinamo labā - 3:2.

Pamatlaika pēdējā trešdaļa rīdziniekiem sākās nesekmīgi - jauniņais Vladimirs Tarasenko pretuzbrukumā ar viltīgu metienu pa ledu pārspēja Telkvistu, izlīdzinot rezultātu. Uzreiz pēc tam mājinieku aizsargs visai rupji bortā iegrūda Ņiživiju, tomēr tiesneša svilpe šoreiz klusēja. Mača 45.minūtē ripa visai sāpīgi trāpīja Telkvistam, bet pēc ilgākas pauzes un ožamā spirta devas zviedrs bija gatavs maču turpināt. Laukumā valdīja atklāts hokejs un uzbrukumi uz abiem vārtiem sekoja cits citam. Kādā no epizodēm ripu savu vārtu priekšā zaudē SKA, bet Daugaviņš iespēju izmantot nespēj; pirms tam Meija teicami iespēlēja ripu vārtu priekšā. 55.minūtē SKA aizsargs Čudinovs no lieliskas metiena pozīcijas tomēr izvēlējās piespēlēt, ripu pārtvēra Cibuļskis. Šķita, ka pamatlaiks noslēgsies neizšķirti, tomēr citādi domāja Miks Indrašis - astoņas sekundes pirms mača beigām viņš pēc teicamas Džonsona piespēles izrāva uzvaru ar 4:3! SKA komandai tas bija trešais zaudējums pēdējos četros mačos, kamēr Dinamo tika pie pirmās uzvaras pamatlaikā viesos šajā sezonā.

Dinamo treneri šīs dienas mačam pieteica sešus aizsargus un 13 uzbrucējus; spēlētāju virknējumi atkal piedzīvoja izmaiņas. Spēlēja Aleksandrs Ņiživijs un Raitis Ivanāns, bet malā tika atstāti Robs Šremps un Roberts Bukarts. Vārtus sargāja Mikaēls Tellkvists.

Pēdējo spēli pirms starptautisko spēļu pārtraukuma dinamieši aizvadīs svētdien, 4.novembrī, kad savā laukumā uzņems Minskas Dinamo. Ar 23 punktiem 23 spēlēs rīdzinieki pakāpušies uz 13.vietu Rietumu konferencē. Oktobra 12 spēlēs Rīgas Dinamo hokejisti pamatlaikā spēja uzvarēt vien divos mačos.

KHL regulārais čempionāts, 2012.gada 31.oktobris. Sanktpēterburga, Ledus pils.

Sanktpēterburgas SKA - Rīgas Dinamo 3:4 (1:3; 1:0; 1:1)

Vārti: 00:08 Indrašis (Džonsons, Karsums) 0:1; 8:38 Mortensons (Kovaļčuks, Toresens) 1:1; 12:07 K.Rēdlihs (Karsums, Indrašis) 1:2; 18:52 Šehura (Ņiživijs) 1:3; 28:23 Dālmens (Aleksandrovs, vair.) 2:3; 41:28 Tarasenko (Tihonovs) 3:3; 59:52 Indrašis (Džonsons, Karsums) 3:4;

Vārtsargi: Iļja Ježovs - Mikaels Telkvists

Metieni: 36-35

Soda minūtes: 4-6

Skatītāji: 12300

Rīgas Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš - Reķis, Karls - Cibuļskis, Sotnieks - K.Rēdlihs; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Ņiživijs, Daugaviņš - Džeriņš - Ankipāns, Ivanāns - Bičevskis - Meija, Biezais.