Domāju daudzi bez manis bija jau nedaudz noguruši non-stop režīmā sekot līdzi online translācijām nakts melnumā un bija morāli un fiziski iztukšoti. To varētu teikt arī par Krievijas un Kanādas spēlētājiem, līdzjutējiem, kas savu galveno maču jau bija aizvadījuši.
Krievijas izlases spēlētāji pēc spēles ar zviedriem atteicās pat kārt kaklā izcīnītās sudraba medaļas. Arī kanādiešu nometnē nevaldīja īpaši pacilāts garastāvoklis pēc uzvaras pār Somijas izlasi un izcīnītajām bronzas medaļām. Kanādas prese vēl joprojām nevarēja samierināties ar S.Kuzņecova neviltoto prieku par Kanādas izlases netikšanu finālā.Viņš skatījās uz mums ar „miesnieka suņa” skatienu, tā viņu raksturoja vietējā prese pēc Krievijas uzvaras pār Kanādu. Lai sevi kaut kādā veidā mierinātu, rokās tika ņemti kalkulatori un skaitītas izcīnītās medaļas visu junioru čempionātu laikā. Kopumā tika saskaitītas 23 medaļas 31 gadu laikā un pieminēts, ka 1987.gada PJČ Pieštanos viņi (kanādieši) tika atstāti bez medaļām pēc masu kautiņa starp toreizējās PSRS un Kanādas izlasēm (vainīgi atkal krievi). Jaatzīmē, ka to vēsturisko notikumu aktīvs dalībnieks bija mūsu Aleksandrs Kerčs, kurš šobrīd ledu graiza tepat pie mums Latvijas čempionātā.
Tomēr jāatzīst, ka čempionāts bija lieliski organizēts (paldies par online translācijām) un pat mūsu izlase nevarēja sūdzēties par skatītāju trūkumu tribīnēs. Kopumā PJČ spēles bija apmeklējuši 444 tūkstoši skatītāju! Salīdzinājumam jāmin, ka Rīgā notikušajā 2006.gada Pasaules čempionāta laikā visu spēļu apmeklējums saniedza nepilnus 325 tūkstoši skatītāju. Jāatceras arī, ka junioru čempionātā spēlē tikai desmit izlases, bet Pasaules čempionātā veselas sešpadsmit. Zīmīgi, ka arī tad par čempioniem kļuva zviedri un par rezultatīvāko spēlētāju – S.Krosbijs. Šajā junioru čempionātā visā spožumā atrādījās krievu uzlecošā zvaigzne – S.Kuzņecovs, kurš kļuva par visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju – 13(6+7) punkti. Bez sportiskajiem sasniegumiem arī jāatzīme finansiālie saniegumi. Čempionāta organizatori ziņo, ka viņu tīra peļņa sastāda aptuveni 20 miljonus dolāru, kas ir par 6,5 miljoniem vairāk kā iepriekšējā čempionātā. Albertas provinces, kurā notika čempionāts, krājkasītē esot papildus iebiruši 90 miljoni dolāru.Cerams , ka Ufā pieredzēsim kaut ko līdzīgu , vismaz apmeklējumu un translāciju ziņā.