Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Kanādas hokejisti otrajā periodā gūst septiņus vārtus un pieveic Norvēģiju

Pasaules hokeja čempionāta F grupas pirmajā spēlē Kanādas izlase, nonākusi zaudētājos, otrajā trešdaļā atbildēja ar septiņiem gūtiem vārtiem un pārliecinoši apspēlēja Latvijas valstsvienības pretiniekus svētdienas spēlē Norvēģijas hokejistus – 12:1Jau otrajā minūtē Jonass Holoss ar tālu un ļoti spēcīgu metienu izvirzīja vadībā Norvēģijas izlasi.

14.minūtē Evanderam Keinam gan izdevās rezultātu izlīdzināt, taču skandināvi laukumā izskatījās ļoti solīdi un par kanādiešu pārsvaru nevarēja būt ne runas. Vienu reizi ripa trāpīja pa Kanādas izlases vārtu stabiņu.Otrajā trešdaļā pasaules vicečempionu spiediens ievērojami palielinājās, un ceturtajā minūtē Korijs Perijs realizēja skaitlisko vairākumu. Nepilnas desmit minūtes vēlāk Marks Džordano pretuzbrukumā panāca 3:1, un norvēģu spēle pilnībā pajuka.

Līdz otrajam pārtraukumam norvēģu vārtsargam Smitam vēl piecas reizes nācās ķeksēt ripu no saviem vārtiem, bet Tomijs Jakobsens par nedisciplinētību izpelnījās noraidījumu līdz spēles beigām.

Trešajā periodā kanādieši turpināja graut bezpalīdzīgos pretiniekus, gūstot vēl četrus vārtus.

Ar trim precīziem raidījumiem izcēlās Džons Tavaress.

Plkst.21.15 pēc Latvijas laika sāksies otrā F grupas spēle Latvija – Zviedrija. Pirms šī mača Šveicei ir 6 punkti (2 spēlēs), Kanādai 6 (3), Zviedrijai 3 (2), Čehijai 3 (2), Norvēģijai 3 (3), Latvijai 0 (2).

Pasaules čempionāts, F grupa

Kanāda – Norvēģija 12:1 (1:1, 7:0, 4:0)

Vārti: 1:35 Holoss – 0:1, 13:09 Keins (Stāls) – 1:1, 23:51 Perijs (Rasels, Vitnijs, vair.) – 2:1, 33:12 Džordano (Dušeins, Eberle) – 3:1, 36:42 Tavaress (vair.) – 4:1, 37:27 Peverlijs (Keins, Eberle) – 5:1, 38:16 Daunijs (Ots) – 6:1, 39:06 Vitnijs (Bērnss, vair.) – 7:1, 39:48 Keins (Eberle, Peverlijs, vair.) – 8:1, 40:39 Eberle (Peverlijs, vair.) – 9:1, 45:57 Tavaress (Perijs) – 10:1, 49:18 Tavaress (Bērnss) – 11:1, 50:18 Dušeins (Bošemēns, Vitnijs) – 12:1