Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Krievijas hokejisti pārspēj Kanādu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Krievijas hokejisti pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā principiālā spēlē ar 2:1 uzvarēja Kanādas valstsvienību un pusfinālā tiksies ar Somijas hokejistiem, kuri ar 4:1 pārspēja Norvēģijas izlasi.

Jau piektajā sekundē divminūšu noraidījumu par pārlieku centību izpelnījās Kovaļčuks, un tas ļāva spēles sākumā iniciatīvu uzņemties kanādiešiem. Pirmajās piecās minūtēs viņu pārsvaru izteica metienu attiecība – 8:0. Turpinājumā cīņa izlīdzinājās, un līdz 26.minūtei rezultāts palika neatklāts.

Kanādiešu aizsargam Pjetrandželo izdevās ar precīzu piespēli izvirzīt Džeisonu Specu izgājienā viens pret vienu, un viņš apspēlēja Krievijas izlases vārtsargu Baruļinu.

Līdz pat trešās trešdaļās vidum kanādieši saglabāja minimālu pārsvaru, taču tad Aleksejs Kaigorodovs skaitliskā mazākumā panāca izlīdzinājumu, bet trīs minūtes vēlāk Iļja Kovaļčuks pēc Radulova piespēles no aizvārtes vārtu priekšā ieraidīja ripu vārtos, kas arī izrādījās izšķirošais brīdis spēlē.

Kānadas hokejisti krieviem jau bija zaudējuši triju pēdējo pasaules čempionātu izslēgšanas turnīros – divreiz ceturtdaļfinālā (2008., 2010.g.) un vienreiz finālā (1:2 finālā 2009.gadā).

Kā zināms, pirmajos divos ceturtdaļfināla mačos Čehija ar 4:0 pieveica ASV komandu, bet Zviedrijas valstsvienība ar 5:2 pārspēja Vācijas izlasi.

Pasaules čempionāts hokejā

Ceturtdaļfināls
Kanāda – Krievija 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Vārti
: 25:32 Speca (Pjetrandželo) – 1:0, 49:07 Kaigorodovs (maz.) – 1:1, 52:19 Kovaļčuks (Radulovs, Kaļiņins) – 1:2
Metieni: 37 - 20
Soda min.: 12 - 10