Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Latvija ar 0:7 zaudē Kanādai

Latvijas hokejisti, spēlējot 1936.gada olimpisko spēļu hokeja formās, svētdien piedzīvoja otro "sauso" zaudējumu šajā čempionātā, ar 0:7 zaudējot Kanādai. Kanāda pirmajā spēlē ar 5:1 uzveica Slovēniju, bet Latvija ar 0:4 zaudēja ASV. Kopumā Latvijas hokejisti, ieskaitot pārbaudes spēli ar Baltkrieviju, vārtus nav guvuši jau 185 minūtes.

Jau pirmajās minūtēs kanādieši ļoti dinamiski un daudzveidīgi izspēlēja ripu Latvijas izlases zonā. Nepilnās četrās minūtēs kanādieši guva jau divus vārtus. Spēles trešajā minūtē ļoti labā izspēlē rezultātu atklāja Patriks Šarps, bet jau pēc minūtes kanādieši aizturētā soda laikā pēc Maika Grīna metiena panāca jau 2:0. Spēles 13.minūtē Denijs Hītlijs saņēma ļoti labu piespēli vārtu priekša, neviens aizsargs nespēja traucēt viņa mtienu, arī Edgars Masaļskis vairs nebija glābējs, jo Hītlija metiens bija pārāk spēcīgs un precīzs. Hītlijam šie bija jau ceturtie vārti šajā čempionātā, vēlāk kļūstot par turnīra pārliecinoši rezultatīvāko hokejistu.

Tikai perioda beigās Latvijas izlasei beidzot izdevās labs pretuzbrukums: Miķelis Rēdlihs saņēma labu piespēli, skaisti apspēlēja pretinieku, taču vārtsargu pārspēt neizdevās. Mirkli vēlāk viņš vēlreiz bija uzbrukuma smailē, taču atkal neizdevās trāpīgs metiens.

Otrais periods sākās tādā pašā spēles raksturā: kanādieši dominēja pilnībā, un acumirklīgi izmantoja rupjākās kļūdas Latvijas izlases izpildījumā. Riks Nešs otrās minūtes sākumā skaisti realizēja pārsvaru, iemetot ceturto ripu Masaļska sargātajos vārtos. Tikai 57 sekundes aizritēja, kad atkal Latvijas izlase iekrita aizsardzībā, šoreiz Mārtins Senlūiss lieliski pielaboja piespēli un guva piektos vārtus kanādiešu labā. Vēl pēc 42 sekundēm Kriss Kunics palielināja pārsvaru līdz 6:0, pēc kura Masaļskis atstāja vārtus, dodot vietu vārtos Sergejam Naumovam.

Otrā perioda 13.minūtē Geclafs izdarīja ļoti skaistu piespēli vārtu priekšā, kur Riks Nešs nebija kavējams - 7:0.

Spēles pēdējā periodā kanādieši spēlēja ļoti mierīgi, taču tajā pat laikā pārdomāti. Lēnais spēles temps ļāva Latvijas izlasei izveidot pāris bīstamas kombinācijas, taču lielisks kanādiešu vārtos bija Patriks Leklērs.

Astoņas minūtes pirms spēles beigām ļoti dīvainu tiesneša spriedumu saņēma Raitis Ivanāns, kurš, aizsargājot savu vārtsargu, tiesnešu traktējumā izdarīja pamatīgu rupjību, kaut gan tikai mazliet pretiniekam iebakstīja ar nūju, taču par to tika noraidīts līdz spēles beigām. Visticamāk, viņš nevarēs iziet laukumā spēlē pret Slovēniju, jo saņēma 5 + 20 minūšu sodu.

Spēles beigās kanādieši turpināja spēlēt mierīgi, taču - pārliecinoši, lai arī vārtus vairāk neguva.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju atzina Miķeli Rēdlihu, bet kanādiešiem - vārtsargu Paskālu Leklēru.

x x x

Kanāda 7-0 Latvija
(3:0, 4:0, 0:0)

Vārtu guvēji: Šarps (Čimera, Jovanovskis) 1:0 (3.), Grīns (Hītlijs) - 2:0 (4.), Hītlijs (Geclafs) - 3:0 (13.), Nešs (Hītlijs, Bērnss) - 4:0 (22., vair.), Sentūiss (Speca) - 5:0 (23.), Kunics (Rojs) - 6:0 (23.), Nešs (Geclafs) - 7:0 (33.).