Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Latvija atkal negūst vārtus un kapitulē Baltkrievijas hokejistiem

Piekto zaudējumu piecās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta piektdien Arēnā Rīga piedzīvoja Teda Nolana vadītā Latvijas hokeja izlase, kas ar 0:3 atzina Baltkrievijas pārākumu. Tādējādi turpinājās arī izlases sausais periods - vārti pārbaudes mačos nav gūti jau vairāk kā sešas trešdaļas jeb divas pilnas spēles. Māris Jučers Latvijas vārtos tika galā ar 31 pretinieku metienu, tikmēr Stepans Gorjačevskihs atvairīja visus 26 laukuma saimnieku raidījumus. Sestdien plkst.17 abas komandas tiksies atkārtoti.

Maču abas komandas iesāka piesardzīgi, bet pirmajās minūtēs Latvijas izlase Baltkrievijas aizsardzības zonā viesojās biežāk. Spēles 4.minūtē divminūšu noraidījumu izpelnījās izlases debitants Ralfs Freibergs. Mazākumā pret vārtsargu vienatnē izrāvās Jānis Sprukts, taču šajā duelī pārāks tomēr izrādījās baltkrievs. Mazākumu izdevās izturēt (kādā no epizodēm ripa gan noslīdēja gar pašu Latvijas vārtu līniju), taču uzreiz pēc tam viesi atklāja rezultātu - Jučers tika galā ar pirmo metienu, bet ar atkārtotu raidījumu Aleksejs Jefimenko Latvijas vārtsargu pārspēja. Drīz vien rezultāts varēja kļūt 0:2, tomēr piešķirto bullīti Artjoms Demkovs nerealizēja - Jučers pēdējā mirklī ar kājsargu ripu atvairīja. Brīdi vēlāk pirmo vārtu autors palika nepieskatīts vārtu priekšā, otro reizi izrēķinoties ar mājinieku vārtsargu - 0:2. Baltkrievija vērpa pamatīgus karuseļus Latvijas zonā, bet vienā no Latvijas pretuzbrukumiem nopelnīja noraidījumu pret Juri Štālu - pirmais vairākums Latvijai. Saspēle vairākumā mūsējiem pagalam neizdevās, baltkrievu vārtus faktiski neapdraudot. Latvijas hokejisti atdzīvojās vien pēdējā minūtē, radot labu vārtu gūšanas iespēju un nopelnot otro vairākumu. Pirmā trešdaļa gan pagāja baltkrievu zīmē - 0:2.

Otro trešdaļu Latvija sāka vairākumā, turklāt pretinieki pamanījās vēlreiz pārkāpt noteikumus un palika trijatā pret pieciem. Vārtus gūt mājiniekiem neizdevās arī šoreiz, turklāt uzreiz pēc atgriešanās vienādos sastāvos rezultāts kļuva 0:3 - Dmitrijs Meļeško ātrā pretuzbrukumā pārspēja Jučeru trešo reizi. Neilgi pēc tam baltkrievi vēlreiz pārkāpa noteikumus pret Štālu un iespēja vairākumā Latvijai, kas gan atkal palika neizmantota. Atlikušajā laikā Latvija izturēja divus mazākumus pēc Ķēniņa un Sprukta noraidījumiem, bet neveiksmes uzbrukumā turpinājās un pēc spēlētām 40 minūtēm uz tablo nepatīkamais 0:3. Vārtus pārbaudes spēlēs mūsējie nav guvuši jau piecus pilnus periodus.

Pamatlaika pēdējās 20 minūtēs mūsējie sāka ļoti aktīvi, drīz vien divminūšu noraidījumu izpelnoties Cipulim. Vairākumā baltkrievi bija ļoti tuvu ceturto vārtu guvumam. Tieši trešajā trešdaļā Latvija sāka demonstrēt arī zināmas kvalitātes uzbrukumā, regulāri apdraudot Gorjačevskiha sargātos vārtus. Ofensīvu apstādināja muļķīgs skaitliskā sastāva pārkāpums, kas izjauca arī teicamu ātro uzbrukumu. Uzreiz pēc tam Latvija vēlreiz pamanījās nopelnīt divas soda minūtes par identisku pārkāpumu, atkal paliekot mazākumā - arī šoreiz izdevās to izturēt. Aptuveni četras minūtes līdz mača beigām teicamā situācijā pa ripu netrāpīja Indrašis. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, un mūsējie piedzīvoja piekto zaudējumu piecās pārbaudes spēlēs - 0:3.

Par labāko baltkrieviem šajā mačā atzina vārtsargu Stepanu Gorjačevskihu, bet mūsējiem šo godu izpelnījās uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Sestdien plkst.17 abas izlases tiksies vēlreiz, bet pēdējā pārbaude pirms pasaules čempionāta Latvijai 28.aprīlī Ruānā ar Franciju.

Baltkrievija pasaules čempionātā spēlēs Stokholmas grupā kopā ar Čehiju, Zviedriju, Kanādu, Norvēģiju, Šveici, Dāniju un Slovēniju. Savukārt Latvijas izlases pretinieki būs Krievijas, Somijas, Slovākijas, ASV, Vācijas, Francijas un Austrijas komandas. Pirmā spēle Latvijai 4.maijā ar Krieviju.

EHC spēle hokejā. 2013.gada 19.aprīlis. Rīga, Arēna Rīga.

Latvija - Baltkrievija 0:3 (0:2; 0:1; 0:0)

Vārti: 7:45 Jefimenko (Stefanovičs, Stasjs) 0:1; 12:14 Jefimenko (Stefanovičs) 0:2; 23:03 Meļeško (Stefanovičs) 0:3;

Vārtsargi: Māris Jučers - Stepans Gorjačevskihs

Metieni: 26-34

Soda minūtes: 12-10