Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Latvija ceļu pretī Sočiem sāk ar pārliecinošu uzvaru pret Lielbritāniju

Ar uzvaru Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru ceturtdien savā laukumā sāka Latvijas izlase, iemetot sešas ripas Lielbritānijas komandas vārtos - 6:2. Ar precīziem metieniem Latvijas labā izcēlās Gints Meija, Miks Indrašis, Oskars Bārtulis, Ronalds Ķēniņš, Georgijs Pujacs un Lauris Dārziņš, bet ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aleksandrs Ņiživijs. Savukārt pretiniekiem vārtus guva Roberts Douds un Kreigs Pīkoks. Jau piektdienas vakarā mūsējiem nākamā atbildīgā spēle ar Kazahstānas hokejistiem, kurus lielākā daļa hokeja speciālistu atzīst par Latvijas galvenajiem konkurentiem.

Spēli veiksmīgāk sāka Latvijas hokejisti, kuri jau 3.minūtē guva vārtus. Saņēmis piespēli no aizvārtes, pretinieku vārtsargu pārspēja Gints Meija. Tiesa, prieki ilga tikai 61 sekundi - mūsu 2.maiņa neuzmanīgi nospēlēja vārtu priekšā un Edgaru Masaļski pārspēja Zviedrijas 2.līgā spēlējošais Roberts Douds. Pēc brīža Laurim Dārziņam bija teicama iespēja atgūt vadību, taču savā vietā bija britu vārtsargs Stīvijs Lails. Perioda vidū Karsums un Sprukts izskrēja divatā pret vienu pretinieku, bet Sprukta metiens lidoja garām vārtiem; uzreiz sekoja arī labs Miķeļa Rēdliha mēģinājums. Trešdaļas otrajā pusē Lielbritānija nopelnīja pirmo noraidījumu, ļaujot latviešiem izmēģināt spēkus vairākumā - tajā britiem pēc M.Rēdliha metiena izdevās bloķēt jau tukšos vārtos lidojošu ripu, tomēr mirkli vēlāk Miks Indrašis no vārtu priekšas noslēdza skaisti izspēlētu kombināciju - 2:1! Pēdējā minūtē Dārziņš neizmantoja lielisku iespēju gūt vārtus izgājienā, savukārt briti faktiski no nekā izveidoja bīstamu momentu pie Masaļska vārtiem. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu Latvijas pārsvaru - 2:1.

2.trešdaļa

Otrā perioda sākumā Latvija centās saasināt spēli, pirmā labā izdevība 3.minūtē bija Meijam, bet pretinieku vārtsargs ar metienu tika galā. Brīdi vēlāk pretinieki bloķēja bīstamu Sprukta raidījumu tukšos vārtos, uz brīdi pie britu vārtiem valdīja īsta panika. 7.minūtē otrais vairākums šajā mačā laukuma saimniekiem pēc viesu noraidījuma par sitienu Spruktam. Šajās divās minūtēs izdevās nostāties pretinieku zonā un vairākkārt bīstami apdraudēt vārtus, bet ne palielināt rezultāta starpību. Tomēr briti nekavējoties deva Latvijai vēl vienu iespēju un pēc 16 sekundēm vairākumu vārtu guvumā pārvērta Oskars Bārtulis. Pēc neilga brīža Armands Bērziņš nopelnīja pirmo noraidījumu Latvijai, atstājot komandu četratā. Līdz perioda beigām komandas apmainījās ar divminūšu noraidījumiem, tomēr rezultāts vairs nemainījās - pēc spēlētām 40 minūtēm 3:1 Latvijas labā (metieni 26:10).

3.trešdaļa

Arī pamatlaika pēdējās 20 minūtes Latvijas izlase sāka ļoti aktīvi un drīz vien Ronalds Ķēniņš pēc teicamas M.Rēdliha piespēles lika Stīvijam Lailam kapitulēt ceturto reizi. Vārtsargs gan bija savā vietā vēl mirkli vēlāk, kad īstu karuseli pretinieku zonā savērpa Latvijas izlases vadošā maiņa. Turpinājumā komandas brīdi spēlēja četri pret četri, bet pēc tam sekoja kārtējais vairākums mājiniekiem. Tajā teicama iespēja gūt vārtus bija Karsumam, bet pietrūka precīza noslēguma. Septiņas minūtes pirms mača beigām Georgijs Pujacs pēc Meijas piespēles guva jau piektos vārtus. Atlikušajā laikā mājinieki īsā brīdī izpelnījās divus noraidījumus, pusotru minūti paliekot trijatā pret pieciem Lielbritānijas hokejistiem un šajā brīdī zaudēja otros vārtus. Teicamu saspēli veica pretinieki un Masaļski no pašas vārtu priekšas pārspēja Kreigs Pīkoks. Pēdējā minūtē trijatā palika arī briti, bet latvieši nepalika atbildi parādā - pēc lieliskas Ņiživija piespēles Dārziņš pielika mačam treknu punktu - 6:2. Jāpiebilst, ka metienu attiecība šajā spēlē bija 39:15 Latvijas labā.

Par labāko Latvijas izlasē atzina Gintu Meiju, bet pretiniekiem šo godu izpelnījās Džonatans Filipss.

Pēc pirmās turnīra dienas pa trim punktiem tabulā ir Latvijai un Kazahstānai, kas dienas pirmajā spēlē ar 3:2 sīvā cīņā uzveica Franciju. Piektdien plkst.19.30 nūjas krustos Latvija un Kazahstāna, bet jau 15.30 spēkus samēros Francija un Lielbritānija, kam punktu vēl nav.

OS kvalifikācijas turnīrs hokejā. 2012.gada 7.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Latvija - Lielbritānija 6:2 (2:1; 1:0; 3:1)

Vārti: 2:57 Meija (Cipulis, Štāls) 1:0; 3:58 Douds (Šīldss) 1:1; 14:43 Indrašis (Ņiživijs, Dārziņš, vair.) 2:1; 29:50 Bārtulis (Ņiživijs, vair.) 3:1; 43:24 Ķēniņš (Jekimovs, M.Rēdlihs) 4:1; 53:07 Pujacs (Meija) 5:1; 57:47 Pīkoks (Šīldss, O'Konors, vair.) 5:2; 59:42 Dārziņš (Indrašis, Ņiživijs, vair.) 6:2;

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Stīvijs Lails

Metieni: 39-15

Soda minūtes: 10-28

Skatītāji: 5058

Latvija: Edgars Masaļskis (Māris Jučers); Oskars Bārtulis - Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs - Artūrs Kulda, Arvīds Reķis - Sandis Ozoliņš, Kristaps Sotnieks; Mārtiņš Karsums - Jānis Sprukts - Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs - Ronalds Ķēniņš - Roberts Jekimovs, Aleksandrs Ņiživijs - Armands Bērziņš - Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis - Juris Štāls - Gints Meija, Vitālijs Pavlovs.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Hantimansijskas Jugra, KHL), Māris Jučers (Rīgas Dinamo), Ervīns Muštukovs (Mora, Zviedrija);

aizsargi - Georgijs Pujacs (Omskas Avangard, KHL), Oskars Bārtulis (Doņeckas Donbass, KHL), Artūrs Kulda (Novosibirskas Sibirj, KHL), , Krišjānis Rēdlihs, Arvīds Reķis, Kristaps Sotnieks, (visi- Rīgas Dinamo), Sandis Ozoliņš (Mitišču Atlant, KHL);

uzbrucēji - Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Jānis Sprukts (Maskavas CSKA, KHL), Lauris Dārziņš (Kazaņas Ak Bars, KHL), Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs (abi - Prāgas Lev, KHL), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas SaiPa, Somija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Armands Bērziņš (Kijevas Kompanjon, Ukraina), Juris Štāls (Poprad, Slovākija), Mārtiņš Karsums, Vitālijs Pavlovs, Miks Indrašis, Gints Meija (visi - RīgasDinamo).