Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Latvijas hokeja valstsvienība zaudē Somijas izlasei arī otrajā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja valstsvienība, gatavojoties pasaules čempionātam, piektdien Arēnā Rīga aizvadīja otro pārbaudes spēli pret Somijas izlasi un piedzīvoja zaudējumu 3:5. Nākamās divas spēles Latvijas hokejistiem paredzētas 13.un 14.aprīlī Insbrukā pret Austriju.

Znaroks pēc zaudējuma uzteic spēlētāju cīnītāju raksturu

Salīdzinājumā ar abu komandu pirmo spēli ceturtdien (0:5) mājinieku rindās nebija kājas traumu guvušā Oskara Cibuļska, kā arī Miķeļa Rēdliha un Raimonda Vilkoita. Savukārt sastāvu papildināja Georgijs Pujacs, Armands Bērziņš un izlases debitants Kristiāns Pelšs. Latvijas valstsvienības treneri bija veikuši izmaiņas visos uzbrucēju trijniekos.

Iespējams, arī šī iemesla dēļ cīņu laukuma saimnieki sāka krietni aktīvāk nekā dienu iepriekš. Diemžēl Kr.Rēdliha noraidījums ne tikai piebremzēja Latvijas izlases starta ofensīvu, bet arī maksāja pirmos vārtus – septītajā minūtē Somijas komandu vadībā ar tālu un precīzu metienu izvirzīja Markuss Nordlunds.

Trešdaļas vidū mājiniekiem izdevās atspēlēties un beidzot pārtraukt ieilgušo “sausuma” periodu. Skaitliskajā vairākumā cīņā ar diviem viesu aizsargiem ripu vārtos trieca Roberts Jekimovs – 1:1. Vēlāk Latvijas hokejistiem bija izdevība pusotru minūti spēlēt četratā pret trijiem somiem, taču tā palika neizmantota.

Otrā perioda sākumā minūtes laika komandas apmainījās diezgan līdzīgiem vārtu guvumiem. Vārtsargu atsisto un pēc tam nedaudz “pazaudēto” ripu vārtos raidīja Janne Pesonens un Gints Meija.

Nepatīkamus brīžus laukuma saimniekiem nācās piedzīvot 28.minūtē. Pretuzbrukumā Mika Pīorala trešo reizi vadībā izvirzīja Somijas izlasi, bet, špagatā cenšoties atvairīt ripu, savainojumu guva Edgars Lūsiņš, un viņa vietā laukumā devās rezerves vārtsargs liepājnieks Māris Jučers. Līdz otrajam pārtraukumam viņš vairākās bīstamās epiozdēs nospēlēja aukstasinīgi un precīzi.

Trešdaļas pēdējā minūtē pēc acīgas Meijas piespēles Petri Vehanenu pārspēja Armands Bērziņš, trešo reizi panākot izlīdzinājumu, bet pēdējās sekundēs izgājienu viens pret vienu neizdevās realizēt Štālam.

Trešajā trešdaļā ritēja diezgan līdzīga cīņa, taču perioda vidū Somijas hokejisti nepilnas minūtes laikā guva divus vārtus. Diezgan nervozās spēles beigās mājiniekiem vismaz samazināt rezultāta starpību neizdevās.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā pelnīti atzina Gintu Meiju.

Šī ir ceturtā no astoņām pārbaudes spēlēm, kas pirms pasaules čempionāta ieplānotas Latvijas valstsvienībai. Kā zināms, pirmajās divās tika piedzīvoti zaudējumi 1:4 un 4:7 pret Zviedrijas izlasi.

Pārbaudes spēle hokejā

Latvija – Somija 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Vārti
: 6:03 Nordlunds (Leimu, vair.) – 0:1, 11:08 Jekimovs (J.Rēdlihs, Meija, vair.) – 1:1, 20:33 Pesonens (Immonens, Pūstinens) – 1:2, 21:43 Meija (Bērziņš, J.Rēdlihs) – 2:2, 27:14 Pīorala (Komarovs, Pulkinens) – 2:3, 39:15 Bērziņš (Meija) – 3:3, 50:49 Pesonens (Pūstinens, Immonens) – 3:4, 51:13 Pīorala (Komarovs, Pulkinens) – 3:5
Latvija: Lūsiņš (Jučers no 27:14), Pujacs – Kr.Rēdlihs, Štāls – A.Džeriņš – Bukarts, J.Rēdlihs – Sotnieks, Meija – Bērziņš – Jekimovs, Andersons – Jass, Ķēniņš – Pečura – Saulietis, Iliško – Jakovļevs, A.Širokovs – Pavlovs – Pelšs